Öğretmene Uzaktan Eğitim Yap Diyen Var, Bilgisayar ve İnternet Erişimin Var Mı Diyen Yok!

Öğretmene Uzaktan Eğitim Yap Diyen Var, Bilgisayar ve İnternet Erişimin Var Mı Diyen Yok!

Öğretmenlerin uzaktan eğitim sürecinde yalnız bırakılması eğitimin kalitesini iyice düşürdü.

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), geçtiğimiz eğitim öğretim yılı isteğe bağlı bıraktığı uzaktan eğitim faaliyetlerini bu eğitim öğretim yılında zorunlu hale getirdi. Yayımlanan resmi yazıda tüm öğretmenlerin okul idarelerince belirlenen günlerde uzaktan eğitim vermesini istedi.

 Hal böyle olunca öğretmenlerin ve öğrencilerin teknik araç, gereç yönünden yeterli olup olmadığı sorgulanmaksızın bu derslerin yapılması imkansız hale geldi. Bazı bölgelerde canlı derslere katılım %30-35'i bulurken bazı bölgelerde ise %0'a kadar düşmüş durumda.

 MEB'in hem öğretmenlere hem de öğrencilere bilgisayar, internet erişimi, tablet vb. araç gereçleri sağlamadan uzaktan canlı ders konusunda başarı mümkün değildir.

 Pandemi süreci bitene dek öğrencilerin ve öğretmenlerin internet erişim ücretleri MEB tarafından ödenmeli, öğrencilere tablet dağıtılmalı ve öğretmenlere en az 10.000 TL tutarında teknolojik destek ödemesi gerçekleştirmelidir.

 MEB'in elini taşın altına koymadığı bir uzaktan eğitim süreci Mart-Haziran ayları arasında yaşananlarla aynı olacak, bir arpa boyu yol alınamayacaktır.

Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.