Öğretmenler 1 Haziran'da Okula Gidecek Mi?

Öğretmenler 1 Haziran'da Okula Gidecek Mi?

Öğretmenler için 1-19 Haziradan sonra olan seminler nasıl yapılacak? Öğretmenler 1 Haziran'da sonra okula gidecek mi?

Okulların Eylül ayında açılacağı açıklamasından sonra 2019-2020 eğitim öğretim yılı sona erdi. Ve daha önce gönderilen genelge ile 1 Haziran'a kadar okullara ara verilmişti. Şimdi ise 1 Hazirandan sonra durum nasıl olacak öğretmenler okula mı gidecek ? Tüm öğretmenler bu sorunun cevabını merakla bekliyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK yaptığı açıklamada uzaktan eğitimin 19 Haziran tarihine kadar sürecegini ifadee etmişti. Bu açıklama doğrultusunda  baktığımızda öğretmenlker 19 Haziran tarihine kadar okula gitmeden aynı şekilde eba üzerinden canlı dersler ile eğitime devam edecekler. Bu konuda Bakanlığın 1 Haziran olmadan bir genelge ile 19 Haziran'a kadar öğretmenlerin uzaktan eğitim yolu ile öğrencilere eğitim vermeleri yönünde düzenlemeyi yapacaktır.

19 Hazirandan sonra seminlerler nasıl yapılacak?

Öğretmenler açısında asıl soru 19 Haziran sonrası seminlerin ne şekilde yapılacağı konusudur. Büyük bir ihtimalle bu konuda genelgede açıklığa kavuşturulacaktır.Sonuç olarak öğretmenlerin 1-19 Haziran tarihleri arasında okula gitmeyeceğine kesin gözüyle bakılıyor.Seminer konusunda ise açıklamayı beklemekten başka bir yol gözükmüyor.Bu konudaki gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.