Öğretmenler için verilen seminerde ,Öğretmen Çay İçtiği İçin Şikayet Edildi

Öğretmenler için verilen seminerde ,Öğretmen Çay İçtiği İçin Şikayet Edildi

Öğretmenler için verilen bir seminer esnasında çay içen öğretmenden ''Ramazan’da çay içiyor" gerekçesiyle şikayetçi olundu.

Beyoğlu’nda öğretmenler için uygulanan seminer esnasında, Ramazan ayında oruç saatleri içerisinde çay içmesi sebebiyle bir öğretmen şikâyet edildi. Seminer sırasında çay içtiği iddia edilerek Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne açıkça şikâyet edilen öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri tarafından sözlü bir biçimde uyarıldı ve bu toplumun hassas olduğu konular çerçevesinde daha dikkatli olması istendi.

Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen olaya ilişkin çeşitli değerlendirmelerde bulunan Eğitim Sen 3 No’lu Şube Başkanı Ayfer Koçak, öğretmeni arayan kişinin çay içerken onu gören bazı vatandaşların şikâyet ettiğini ve bu gibi konularda daha çok dikkat etmesi gerektiğini söylediğini belirtti. Ayfer Koçak sözlerine, “Milli Eğitim Müdürlüğünün yapması icab eden şey ya şikayetleri dikkate almamak veya şikâyet etme durumunun kendisinin problemli bir hal olduğunu ifade etmek olmalıydı” şeklinde devam etti.


Konuyla İlgili Hemen İnceleme Başlatılmalı

Eğitim-Sen Merkez Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada ise şu cümleler göze çarptı: “Türkiye’nin laik bir ülke olduğu ve eğitim - öğretimin de kamusal alanda gerçekleştirilen bir hizmet olduğu akıllardan çıkarılmamalıdır. Milli Eğitim Bakanlığının öğretmeni arayan ve uyaran eğitim yöneticisi ve şikâyet eden kişi hususunda acil bir şekilde inceleme başlatması gerekmektedir. Eğitim Sen olarak her daim karanlığa karşı aydınlık fikirleri savunmayı sürdüreceğiz.”

Ocak ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere bütün dünyayı etkisi altına alan, Türkiye’de de Mart ayından bu yana kuvvetli bir şekilde etkisini sürdüren korona virüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının halen sürdüğü bu dönemin ayrıca Ramazan ayına denk gelmesi sebebiyle Beyoğlu’nda yaşanan bu olay şaşkınlıkla karşılandı.

Beyoğlu’nda öğretmenlere yönelik uygulanan bir seminer anında, Ramazan ayında ve oruç süreci içerisinde çay içtiği nedeniyle bir öğretmenin şikâyet edilmesi ve söz konusu öğretmenin Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı görevlileri tarafından sözlü bir biçimde uyarılması tüm dikkatleri üzerine çeken bir gelişme oldu. Yetkililer tarafından öğretmene, toplumun hassas olduğu bir dönemde ve hassas olduğu bir hususta çok daha dikkatli hareket etmesi gerektiği söylendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.