Öğretmenler Memleketlerine Gitmek İçin Biletleri Tüketti

Öğretmenler Memleketlerine Gitmek İçin Biletleri Tüketti

Ara tatil mesleki çalışmalarının çevrimiçi olması öğretmenleri hareketlendirdi.

 Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, resmi Twitter hesabından 16-20 Kasım 2020 tarihindeki ara tatil ile ilgili açıklamalarda bulundu. Selçuk, öğretmenlerin mesleki çalışmalarının çevrim içi olacağını açıkladı. Bu açıklamanın ardından hareketlilik başladı. 

 Mesleki çalışmalar online yapılacağından hafta sonu tatilleriyle birlikte öğretmenler 14-22 Kasım 2020 tarihlerinde 9 gün boyunca okullarına gitmeyecekler. Dolayısıyla memleketi dışında görev yapan öğretmenler için seyahat hazırlığı başladı. Bazı öğretmenlerde il/ilçe dışına çıkışta tedirginlik olsa da bir çok öğretmen şimdiden biletini aldı.

 Edinilen bilgiye göre ara tatil haftasını kapsayan tarihlerde uçak ve otobüs biletlerine rağbet arttı. Bazı il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri görev mahalli dışına çıkmanın uygun olmayacağı yönünde yazı yayımlamış olsa da en az 250 bin öğretmenin yurt içinde seyahat edeceği tahmin ediliyor.

 Konuyla ilgili olarak bakanlık kanadından gelmiş herhangi bir yasak yazısı bulunmuyor.

Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.