Öğretmenlere Anket: Okullarda Covid-19 Tedbirleri Var Mıydı?

Öğretmenlere Anket: Okullarda Covid-19 Tedbirleri Var Mıydı?

Öğretmenlere okullardaki önlemlerin yeterli olup olmadığı soruldu...

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), 2020-2021 eğitim öğretim yılı öğretmenlerin sene başı mesleki çalışmalarını tüm tepkilere rağmen ve büyük risk alarak okullarda yüz yüze yapılmasına karar vermiş ve bu karardan dönmemişti.

 Geçtiğimiz gün başlayan mesleki çalışmalar, Türkiye'nin 81 ilinde yaklaşık 1 milyon 100 bin öğretmenin katılımı ile gerçekleştiriliyor. Mesleki çalışmalar devam ederken öğretmenlere Covid-19 ile ilgili 2 farklı platformda ve yaklaşık 6 bin öğretmenin katıldığı bir anket gerçekleştirdik.

 Anket sonuçları şöyle:

 Mesleki çalışmaların ilk gününde okullarınızda maske, dezenfektan, temizlik, sosyal mesafe, sabun vb. malzeme ve Covid-19 tedbirleri konularında herhangi bir eksiklik var mıydı?

 %61.1 Kısmen Tedbir Vardı, Eksiklikler Fazlaydı

 %22.4 Hayır, Eksiklik Yoktu

 %10.8 Kısmen Tedbir Vardı, Eksiklikler Azdı

 %5.7 Evet, Eksiklik Vardı

 Anket sonuçlarına göre her 100 okuldan 78'inde okulların açılması için yeterli hazırlıklar tamamlanmış değil. Yine öğretmenlerin cevabına göre neredeyse her 100 okuldan 6'sında hiç bir önlem yok. Bu şekilde okulların açılma durumu büyük bir risk oluştururken 21 Eylül'de okulların açılmayacağı ihtimali kuvvetli görünüyor.

Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.