Öğretmenlere Müjdeli Haber: Zorunlu Hizmet Affını açıkladı!

Öğretmenlere Müjdeli Haber: Zorunlu Hizmet Affını açıkladı!

Zorunlu hizmet sürecinde olan öğretmenler için sevindirici bir gelişme: Zorunlu Hizmet Affı yakında yürürlüğe girecek! Öğretmenlerin talepleri üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen talimat ile Milli Eğitim Bakanlığı çalışmalara start verdi.

Zorunlu Hizmet Affı Nedir?

Öğretmenlere müjdeli haber! Türkiye'de birçok öğretmenin merakla beklediği zorunlu hizmet affı geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmenler odası ziyaretinde öğretmenlerin taleplerine kayıtsız kalmadı ve zorunlu hizmet affı konusunda önemli bir talimat verdi.

Zorunlu Hizmet Affı Ne Zaman Yürürlüğe Girecek?

Milli Eğitim Bakanlığı, uzun zamandır beklenen zorunlu hizmet affı için harekete geçti. Bakan Yusuf Tekin'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşmelerde, öğretmenlerin zorunlu hizmet affı taleplerine duyarsız kalınmayacağı konusunda anlaşmaya varıldı. Bu doğrultuda, zorunlu hizmet affının ne zaman yürürlüğe gireceği konusunda çalışmalara başlandı.

Hükümetin Öğretmenlere Destek Verme Kararı

Hükümet, sendikaların, sivil toplum örgütlerinin ve öğretmenlerin zorunlu hizmet affı çağrılarına kulak verdi ve öğretmenlere destek olmak amacıyla adımlar atmaya başladı. 16 Haziran 2023 tarihi itibariyle zorunlu hizmeti bulunan öğretmenlere zorunlu hizmet affı imkanı sağlanabileceği belirtiliyor.

Zorunlu Hizmet Affı Kimleri Kapsayacak?

16 Haziran 2023 tarihi itibariyle zorunlu hizmeti bulunan öğretmenler, zorunlu hizmet affının yürürlüğe girmesiyle birlikte bu hizmeti yapmış sayılacaklar. Bu durumda olan öğretmenler, zorunlu hizmet süresi boyunca yerine getirmeleri gereken görevlerinden muaf tutulacaklardır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum