Öğretmenlere verilen 2. il dışı atama sözü yerine getirilecek mi?

Öğretmenlere verilen 2. il dışı atama sözü yerine getirilecek mi?

Öğretmenler ikinci il dışı atama için MEB Personel Genel Müdürlüğünden açıklama bekliyor. İkinci iller arası yer değiştirme yapılacağı Müsteşar Yusuf Tekin tarafından açıklanmıştı.

Öğretmenlere verilen 2. il dışı atama sözü yerine getirilecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin 25.07.2018 tarihi itibari ile görevinin sona ermesi ile birlikte MEB'deki görevinden ayrıldı. Ancak Müsteşarın en son yaptığı açıklamalardan birinde öğretmenlere ikinci il dışı tayin hakkı verileceği belirtilmişti. Müsteşar gitti 2.il dışı atama bitti mi?

ÖĞRETMENLER İL DIŞI BEKLİYOR


2018 yılı Haziran ayında gerçekleşen iller arası yer değiştirme işleminde istediği yerlere atanamayan ya da başvuru yapmayan öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığından ikinci il dışı atama istemişler bu konuda da sosyal medyada yoğun bir gündem oluşturmuşlardı. Öğretmenlerin bu talebine Yusuf Tekin cevap vermiş ve 2.il dışı atamanın yapılabileceği yönünde açıklama yapmıştı. Ancak geçen süreçte 2.il dışı atama ile ilgili olumlu bir gelişme olmadı. Dün görevden ayrılan Yusuf Tekin'den sonra MEB'in iller arası tayin hakkı verip vermeyeceği de bilinmiyor.

İKİNCİ İL DIŞI YER DEĞİŞTİRME TAYİNİ


Yusuf Tekin 22.06.2018 tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ne demişti?

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin açıklama 2. il dışı atama açıklaması

Yusuf Tekin öğretmen atama yer değiştirme takvimi içerisinde ikinci il dışı atamanın yapılması için çalıştıklarını belirtmiş, takvim içerisine dahil edileceğini açıklamıştı.

ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ

2018 yılı yaz döneminde yönetici atamaları, ilk atama ve özür grubu atama yer değiştirmeleri kaldı. MEB yönetici atama takvimi kapsamında müdür ve müdür yardımcılarının atamaları 30 Temmuz 2018 tarihinde sona erecek, göreve başlamalar ise 6-10 Ağustos 2018 tarihinde yapılacak olup idareci atamaları 10 Ağustos 2018 tarihinde sonuçlanacak. 20 bin sözleşmeli öğretmen ilk atamaları da yapıldı atanan sözleşmeli öğretmenler 10 Ağustos 2018 tarihine kadar göreve başlayacak olup ilk atama süreci de yönetici atamada olduğu gibi 10.08.2018 tarihinde tamamlanmış olacak.

Özür grubu atama takvimi;

özür grubu Atama takvimi Atama takvimi

MEB Personel Genel Müdürlüğünün önünde sadece özür grubu yer değiştirmeleri kalıyor. Özür grubu başvuruları ve atamaların sonuçlanması da 17 Ağustos 2018 tarihine kadar tamamlanmış olacak. 20-24 Ağustos 2018 haftasının Kurban Bayramı olmasından dolayı bu hafta kapanmış durumda. 27-31 Ağustos 2018 haftasında ve okullar açılıncaya kadar olan seminer sürecinde il dışı atama yapılabilir. 2018-2019 eğitim öğretim yılı 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığının ikinci il dışı atama yapması için gerekli zamanı bulunmaktadır.

[haber id="32586"]
[haber id="31544"]

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

21 Yorum