Öğretmenlerin Adaylık Seminerleri Online Olarak Mı Yapılacak?

Öğretmenlerin Adaylık Seminerleri Online Olarak Mı Yapılacak?

Öğretmenlerin Adaylık Seminerleri Uzaktan / Online Olarak Mı Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığına atanan öğretmenler ilk sene aday öğretmen olarak değerlendiriyorlar ve ilk senelerinde adaylıklarını kaldırmaları için adaylık seminerlerine katılmak zorundalar.

Seminerler sonrasında da adaylık kaldırma sınavına girip başarılı oldukları takdirde adaylıkları kalkıyor ve asil öğretmenliğe geçiş yapılıyor.

Ancak yaşanan pandemi sebebiyle ülkemizde mart ayından itibaren adaylık seminerleri yapılmadı.

Tüm il/ilçe milli eğitim müdürlükleri adaylık seminerlerinin ertelendiğini duyurmuştu. 

21 Eylül'de başlayacak olan yeni eğitim-öğretim yılında yüz yüze eğitim sadece okul öncesi ve 1.sınıflara açılacak. Diğer sınıfların durumu ise daha sonra belli olacak.

Tüm bu belirsizlikler içinde aday öğretmenlerin alması gereken seminerlerin de nasıl yapılacağı belirsizliğini koruyor. Konu ile ilgili milli eğitim bakanlığından henüz resmi yazı gelmedi.

ONLİNE OLARAK YAPILMASI GÜNDEMDE

Ülkemizde halen devam eden pandemi sebebiyle adaylık seminerlerinin de tıpkı dersler gibi online/uzaktan olarak yapılması kuvvetle muhtemel gözüküyor. Ancak yine de bakanlıktan gelen resmi yazıya göre bu durum değişebilir yüz yüze olarak da alınabilir. Bu dönem yapılacak adaylık kaldırma sınavı Aralık ayında yapılacak. O tarihe kadar yapılması gereken seminerlerin online ya da yüz yüze yapılması bekleniyor.

ÖZEL/ogretmenlericin.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.