Öğretmenlerin Haziran Ayı Ek Dersinde Artış Mı Olacak?

Öğretmenlerin Haziran Ayı Ek Dersinde Artış Mı Olacak?

Haziran Ayı Ek Ders Ödemesi Nasıl Olacak?

Covid-19 salgını sebebiyle okullar Mart ayı ortasında kapanmıştı ve Mayıs sonuna kadar öğretmenler derslerini uzaktan eğitim şeklinde yaptılar. Okulların açılıp açılmayacağı ise belirsizdi.

Mayıs ayında yapılan kabine toplantısı sonucu alınan kararda okullarda bu dönem yüz yüze eğitimin son bulduğunu ve okulların kapanma tarihi olan 19 Haziran’a kadar da uzaktan eğitimin devam edeceği açıklanmıştı.

Öğretmenler ise bu süre içerisinde idari izinli sayıldılar ve öğretmenlere maaş karşılığı ders saatin üzerindeki ders sayısı kadar ek ders ödemesi yapıldı.

Peki Haziran ayı ek dersi nasıl olacak?

Öğretmenler 19 Haziran tarihine kadar idari izinli sayılacak. Böylelikle 1 Haziran – 19 Haziran arası maaş karşılığı dersin üstündeki ders sayısı kadar ödeme yapılmaya devam edilecek.

19 Haziran sonrası için de bilindiği üzere dönem sonu mesleki çalışmalar 22-30 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Toplam 7 iş günü sürecek bu seminerlerde öğretmenler 1 günü 3 ek ders olmak üzere toplam 21 saat ek ders ücreti alacaklar.

Ders sayısı kadar ek ders ücreti artı 21 saat ek ders alacak öğretmenlerin Haziran ayı ek dersi ücreti 1-15 Temmuz tarihleri arasında ödenecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.