Öğretmenlerin İllerarası Tayinlerinde İptal Hakkı Verilecek Mi?

Öğretmenlerin İllerarası Tayinlerinde İptal Hakkı Verilecek Mi?

MEB, Öğretmenlerin il dışı tayin sonuçlarına göre tayin iptal hakkı verecek mi?

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), Personel Genel Müdürlüğü daha önceki aylarda yayımlanan kılavuz ve takvime göre öğretmenlerin illerarası isteğe bağlı yer değiştirme tayinlerini gerçekleştirdi. Bazı öğretmenler, ilişik kesip yeni görev yerlerine başladı.

 Tayini çıkan bir kısım öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı'nın illerarası tayin için iptal hakkı verip vermeyeceğini merak ediyor. Yayımlanan kılavuza göre tayini çıkan öğretmenler 15 gün içerisinde ilişik kesip yeni görev yerine başlamak zorunda. Yani geçerli mevzuata göre iptal hakkı yok.

 İl dışı atama ile yer değiştiren öğretmenler Covid-19 pandemisi ve çeşitli sebeplerden dolayı isteğe bağlı olarak tayinlerin iptal edilmesini istiyor. Milli Eğitim Bakanlığı'na çağrıda bulunan binlerce öğretmen, iptal hakkı verilmesini ve mağduriyetlerin giderilmesini istiyor.

 Bakanlıktan şu zamana kadar resmi veya gayrıresmi herhangi bir açıklama yapılmadı. 2020 yılı öğretmenlerin isteğe bağlı il dışı yer değiştirme atama sonuçlarına göre isteğe bağlı tayin iptal hakkında herhangi bir açıklama veya resmi yazı geldiğinde sitemizde bulabileceksiniz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

 Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.