Öğretmenlerin Seminerleri EBA Üzerinden Mi Yapılacak?

Öğretmenlerin Seminerleri EBA Üzerinden Mi Yapılacak?

Öğretmen seminerleri uzaktan - online şekilde yapılacak. Peki seminerler nasıl olacak?

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), 2019-2020 eğitim öğretim yılı sene sonu mesleki çalışmalarla ilgili yazı yayımlamış, yazıda öğretmen seminerlerinin 22-30 Haziran 2020 tarihleri arasında yüz yüze yapılacağı açıklanmıştı.

 Koronavirüs tehlikesine rağmen yüz yüze seminer kararı tepki toplamış, geçtiğimiz gün Milli Eğitim Bakan yardımcısı Mustafa Safran müjdeyi vermiş ve seminerlerin uzaktan - online olacağını açıklamıştı. Safran, seminerlerle ilgili detay vermedi.

 Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı'nın valiliklere, il-ilçe milli eğitim müdürlükleri ile okullara yarın resmi yazı göndermesi bekleniyor. Gönderilen yazıda seminer saatleri, ne zaman yapılacağı, ne kadar süreceğiyle ilgili detaylı bilgiler yer alacak.

 MEB'de yaklaşık 1 milyon öğretmen olduğu için anlık - canlı bir seminer olması pek mümkün gözükmüyor. Bakanlığın, EBA'ya seminerle ilgili videolar yükleyeceği ve her öğretmenin girip izleyeceği, izledikten sonra ise sistemsel olarak seminere katılmış sayılacağı ve ek ders ücretinin ödeneceği tahmin ediliyor.

 Konuyla ilgili olarak bakanlıktan resmi açıklama geldiği an sitemizde bulabileceksiniz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Ogretmenlericin.com   - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.