Öğretmenlerin Seminerlerine %20 Okul Kontenjanı

Öğretmenlerin Seminerlerine %20 Okul Kontenjanı

Öğretmenlerin sene sonu seminerleri için okullara kontenjan konuldu.

 Milli Eğitim Bakanlığı 2019-2020 eğitim öğretim yılı öğretmenlerin sene sonu mesleki çalışmaları için yazı yayımlamış, yazıya göre her öğretmen Türkiye'nin dilediği yerinde 22-30 Haziran 2020 tarihleri arasında 7 iş günü olarak seminer çalışmalarına katılabiliyor.

 MEBBİS üzerinden Başvuru Modülü kısmında açılan Seminer Yeri Seçme sekmesi ile öğretmenler seminer yeri seçebiliyor. Seçim, 19 Haziran 23.59'a kadar sistem üzerinden devam edecek. İlgili tarihe kadar seçim yapmayan öğretmenler seminer çalışmalarına kendi okulunda katılacak.

 Öte yandan bakanlıktan yapılan açıklamaya göre öğretmenlerin yüz yüze alacağı seminerler için okul bazlı %20 kontenjan konuldu. Kontenjanın dolması durumunda ilgili okul listeden kaldırılıyor veya seçim yapılmasına sistem izin vermiyor.

 Örneğin bir okuldaki öğretmen normu sayısı 100 ise, o okulu 20 öğretmen tercih edebiliyor ve toplam o okulda 120 öğretmen seminere katılabiliyor. Sistem 121. kişi için seçim yapmaya izin vermiyor. Konulan kontenjanın Covid-19 tedbirleri kapsamında alınan bir tedbir olduğu değerlendiriliyor.

 Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.