Öğretmenlerin Yıl Sonu Semineri Uzaktan Mı Yapılacak?

Öğretmenlerin Yıl Sonu Semineri Uzaktan Mı Yapılacak?

2019-2020 eğitim öğretim yılı sona erdi. Öğretmenlerin yıl sonu mesleki çalışmaları okullarda mı olacak, uzaktan eğitim videoları ile mi tamamlanacak?

Korona virüs ile mücadele sürecinde kapsamında ilk alınan kararlardan birisi okulları kapatılması ve eğitimlerin uzaktan olacak şekilde EBA üzerinden 31 mayıs tarihine kadar yapılmasıydı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan kabine toplantısında ise 2019 -2020 eğitim öğretim yılı kapatıldığı ve uzaktan eğitim faaliyetlerinin 19 haziran tarihine kadar yapılıp ,okulların Eylül ayında açılacağı açıklandı.

Ancak yaşanan bu süreçte öğretmenlerin bu süreçte okullara çağırılıp,çağrılmayacağı, her eğitim öğretim yılı sonunda yapılan mesleki çalışma seminerlerinin bu sene nasıl yapılacağı ile alakalı olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.

ÖĞRETMENLER SEMİNERLERİNİ OKULLARDA MI ALACAKLAR?

Milli Eğitim Bakanlığının normal çalışma takvimine göre öğretmenlerin bu eğitim öğretim yılı sonundaki seminerler 22 Haziran tarihinde başlıyor. Ancak Milli Eğitim Bakanlığının yaşanan bu pandemi sürecinde sayıları 1 Milyonu bulan öğretmeni okullara tekrardan davet etmesi pek muhtemel görünmemektedir.

16 Mart tarihinden bu yana öğrenciler ile eba üzeriden gerçekleştirilen uzaktan eğitim, 22 haziran tarihinden itibaren öğretmenler için EBA üzerinden yapılmasıda muhtemeldir. Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığın'dan resmi bir açıklama yapıldığında siz değerli okuyucularımız ile paylaşılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.