Öğretmenlerin Zamlı Ek Ders Ücreti Kesinleşiyor

Öğretmenlerin Zamlı Ek Ders Ücreti Kesinleşiyor

Öğretmenlerin zamlı ek ders ücretleri netlik kazanıyor.

 Toplu sözleşme kapsamında memur ve memur emeklisini ve dolayısıyla öğretmenleri ilgilendiren zam oranları belirlenmiş 2020 yılı için %4+4 zam öngörülmüştü. Tabii ki bu zamma enflasyon farkı da her yıl olduğu gibi eklenecektir.

 Öğretmenlerin maaşları ile birlikte ek ders ücretlerindeki zam oranı da böylece belli olacak. Mayıs ve haziran aylarında ortaya çıkacak enflasyon ile zamlar netlik kazanacaksa da %1.6 civarında bir enflasyon farklı beklenmektedir. Dolayısıyla öğretmenlerin ek ders ücretleri %5.6 oranında artacaktır.

 Mevcut brüt ek ders ücreti 20.45 TL'den 21.59 TL'ye ulaşacaktır. MEB'de kadrolu öğretmenler ile sözleşmeli öğretmenlerin net ek ders ücreti farkı, SGK'nın kesintileri sonrasında değişmektedir. 10-15 kuruş +/- fark ile öğretmenlerin 2020 yılı temmuz ayı ile 2021 yılı ocak ayı arasındaki net ek ders ücretleri şöyle olacak:

 Kadrolu öğretmen: 18.21 TL

 Sözleşmeli öğretmen: 15.66 TL

Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.