Okul İhtiyaçları İçin Öğretmenden Zorla Para Toplayan İdarecileri Şikayet Edin!

Okul İhtiyaçları İçin Öğretmenden Zorla Para Toplayan İdarecileri Şikayet Edin!

Öğretmenlerden zorla para toplanması hususunda sitemizde onlarca şikayet gelmektedir.

 Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında başta ilkokul, ortaokul ve liseler olmak üzere okulun çeşitli ihtiyaçları için öğretmenden zorla para toplayan idarecilerin yaygınlaştığı, sitemize gelen şikayetlerden anlaşılmaktadır.

 Okulun temizlik malzemesi, çeşitli tamiratları, boya, bakım, sınıf dolabı, sandalye vb. malzemelerin satın alınması, okulda kullanılan bilgisayar, fotokopi makinası gibi malzemelerin yeniden satın alınması veya tamiratı gibi okulun her türlü ihtiyacı okul idaresi, bağlı bulunan il/ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından karşılanmak zorundadır.

 Dolayısıyla her ne şekilde ve sebeple olursa olsun öğretmenden isteği dışında para toplanmaya zorlanması kesinlikle hukuki değildir ve suçtur. Öğretmenlerin bu tarz durumlarla karşılaştığında bir üst amirine şikayet etme hakkı vardır.

 Bu tarz hukuksuz ve etik olmayan durumlarla karşılaşıldığında şikayet yoluna geç kalmadan gidilmelidir. Akabinde olası bir mobing durumu için de ayrıca şikayet yolu açık olacaktır. Konuyla ilgili belge/bilgi sunarak şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz.

 Ogretmenlericin, her zaman olduğu gibi öğretmenlerin sesi olmaya, hakkını savunmaya ve hukuksuzlukların karşısında durmaya devam edecektir.

Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.