ÖSYM, YKS Görevli Ücretlerini Eksik Yatırdı

ÖSYM, YKS Görevli Ücretlerini Eksik Yatırdı

2020 YKS görevli ücretleri hesaplara yattı. Peki eksiklik neden kaynaklanıyor?

 Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM), 2020 yılı 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde 2 oturum olarak gerçekleştirilen YKS ücretlerini sınav görevlilerinin hesaplarına bugün yatırdı. Gözetmen ve salon başkanı başta olmak üzere görevlilerin ücretlerinin eksik ödendiği düşünülüyor.

  YKS'de görevli salon başkanlarına 221 TL, gözetmenlere ise 184 TL yatırılacağı açıklanmışken salon başkanlarına 214 TL, gözetmenlere ise 179 TL ödeme gerçekleştirildi. Kesintinin neden kaynaklandığı bilinmezken ÖSYM de konuyla ilgili açıklama yapmadı.

 Bilindiği üzere on binlerce öğretmen YKS'de herhangi bir aksaklık meydana gelmemesi için görev yerlerine intikal etmiş, 2,5 milyon öğrencinin ve sınavın selameti için hummalı bir şekilde çalışmıştı. Ödeme yapılan tutarlar arasındaki fark küçük görülse de topyekün düşünüldüğünde milyonlarca liralık eksik ödeme göze çarpmaktadır.

 Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.