Seminerler Uzaktan Eğitim Şeklinde Yapılacak Mı?

Seminerler Uzaktan Eğitim Şeklinde Yapılacak Mı?

Öğretmenlerin Dönem Sonu Seminerleri Online Olarak Yapılacak Mı?

Mayıs ayı sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada okullarda bu dönemin kapandığını belirtmiş okulların ise Eylül ayında açılacağını açıklamıştı. Daha sonra Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise yaptığı açıklamada öğretmenlerin idari izninin okulların kapanma tarihi olan 19 Haziran’a kadar uzatmış ve uzaktan eğitimin de yine 19 Haziran’a kadar devam edeceğini belirtmişti.

Cumhurbaşkanı ve Bakan Selçuk’un yaptığı açıklamalardan sonra öğretmenlerin dönem sonu seminerlerinin olup olmayacağı ise merak konusu olmuştu. Öğretmenler, dönem sonu seminerlerinin de uzaktan eğitim olarak alabileceklerini düşünüyorlardı. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamada öğretmenlerin dönem sonu seminerlerinin 22-30 Haziran tarihleri arasında yapılacağını öğretmenlerin seminerlere okullarda katılacağını açıkladı.

Peki seminerler online olarak yapılabilir mi?

Okullardaki yüz yüze eğitimin sonlandırılmasından sonra EBA aracılığıyla yapılan uzaktan eğitim başarılı bir şekilde yapıldı. Öğretmenlerin dönem sonu seminerlerini de EBA aracılığı ile uzaktan eğitim şeklinde alması gündemde. Öğretmenler sosyal medya aracılığı ile dönem sonu seminerlerinin uzaktan eğitim şeklinde olmasını istiyor. Bakanlık ise bu konuda sessizliğini koruyor.

İşte seminerlerin uzaktan eğitim şeklinde olmasını isteyen öğretmenlerin sosyal medyadaki görüşleri:

@demet_temiz

Toplu taşıma riski, kalabalık ortam riski, aile bireylerinin hastalanma riski bunların hepsi hayati önem taşımayan bir seminer için fazla riskli değil mi? Toplantılarımızı online yapabiliriz. Müzelere, pikniklere gitmek korkarak?

@TRogretmen

#HaziranSeminerleriOnlineOlsun

Salgın sürecinde öğretmenlerin okulda olması riskli olacaktır.

Bu süreçte seminerlerin uzaktan eğitim yoluyla yapılmasını talep ediyoruz.

@TurkceOgrtmnmz

Birçok şey uzaktan yapılabiliyorken yüz binlerce öğretmeni hiç sebepsiz kapalı ortamlarda toplamak ne kadar sağlıklı? Hepimiz biliyoruz ki sadece seminer için okul gitmemizin hiçbir anlamı yok.

@baycihatt

Olağandışı bir süreç olduğu her yönden ortada olmasına rağmen, online bir şekilde de gayet uyumla yürütülebilecek seminerlerin Vaka sayısının her gün 1000 e yakın olduğu bir zamanda yüz yüze yapılması risk olsuturacaktır. Bu nedenle

#HaziranSeminerleriOnlineOlsun.

@munevvergokhan

Batıdaki kalabalık okullarda dışarıdan gelen öğretmenler ile bilrikte 100-200 öğretmen seminer alacak.Konferans salonunda sosyal mesafe uygulanamaz hale gelir.Seminerler online verilebilir.Salgın döneminde okulda toplanıp riski arttırmayalım.  #HaziranSeminerleriOnlineOlsun

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.