Sınıf Öğretmenlerinin Haftalık Ders Saati 40'a Kadar Çıkabilir

Sınıf Öğretmenlerinin Haftalık Ders Saati 40'a Kadar Çıkabilir

İlkokullarda yüz yüze eğitim 12 Ekim'de başlıyor.

 Milli Eğitim Bakanlığı, ilkokullarda sınıf düzeyinde verilecek dersleri ve saatlerini belirledi. İlgili yazı valiliklere gönderildi. Yazıya göre günde 6 ders olacak şekilde çarşamba günü hariç hafta içi her gün 24 ders yapılacak.

 Fakat, sınıflar gruplara ayrılacağı için öğretmen 24 saat ders anlatmış olacak ama öğrenci 12 saat ders görmüş olacak. Çarşamba günü de 6 saat eklendiğinde bir öğrenci yüzyüze ve uzaktan/online toplam 18 saat ders görmüş olacak. Dolayısıyla hafta sonu ve diğer günlere 12 saat daha online ders yazılabilecek.

 Bu durumda haftada yüzyüze ve online olarak 42 saat derse girecek sınıf öğretmenlerine maksimum ödeme seviyesi olan 40 saat üzerinden ödeme yapılacak. Dolayısıyla öğretmenlerin nöbet ücreti hariç haftalık ek ders saati 26, aylık ise 104 saat olacak. Nöbet ücretiyle birlikte sınıf öğretmenlerinin ek ders ücreti 2.000 TL'yi aşacak.

 Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.