SON DAKİKA: Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) Ertelendi

SON DAKİKA: Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) Ertelendi

Adaylık Kaldırma Sınavı Ne Zamana Ertelendi?

Atanan aday öğretmenlerinin adaylığını kaldırmak için girdikleri Adaylık Kaldırma Sınavı ( AKS)  25 Nisan 2020'de yapılacaktı. MEB ise pandemiden dolayı şöyle bir açıklama yaptı.

Bakanlığımız öğretmen kadrolarında görev yapan aday öğretmenlerden (Sözleşmeli/Kadrolu) performans değerlendirme sürecini başarıyla tamamlayanlar için 25 Nisan 2020 Cumartesi günü saat 10.00 'da yapılması planlanan Adaylık Kaldırma Sınavı, Çin Halk Cumhuriyeti'nin Vuhan kentinde çıkan ve birçok ülkeye yayılan COVID-19 salgını nedeniyle bakanlığımızca alınan tedbirler doğrultusunda; 05 Temmuz 2020 Pazar günü saat 10.00 'da yapılacaktır.

5 Temmuz 2020'ye ertelenen Adaylık Kaldırma Sınavı ( AKS) tekrar ertelendi. MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı twitter hesabı üzerinde yaptığı açıklamada AKS-Adaylık kaldırma sınavının tarihinin güncellendiğini duyurdu. İşte o tweet; 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.