Sorumluluk Sınavı Olan Öğretmenler Seminerleri Kendi Okulunda Almak Zorunda Mı?

Sorumluluk Sınavı Olan Öğretmenler Seminerleri Kendi Okulunda Almak Zorunda Mı?

Sorumluluk Sınavları İle Seminer Tarihlerinin Aynı Olması Bu Soruyu Gündeme Getirdi

Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı yazıda öğretmenlerin dönem sonu mesleki çalışmalarının 22-30 Haziran tarihleri arasında yapılacağını açıklamıştı. Bir diğer açıklama ise öğretmenlerin seminerleri çalıştıkları kurum dışında istedikleri il/ilçe ve kurumda alacak olmasıydı.

Milli Eğitim Bakanlığı sorumluluk sınav tarihlerini, dönem sonu mesleki çalışmaların yapılacağı tarih olan 22-30 Haziran’da yapılacağını açıkladı. Böylelikle sorumluluk sınavları ile mesleki çalışmaların tarihleri kesişti.

Öyleyse sorumluluk sınavı yapacak olup, dönem sonu mesleki çalışmalarını çalıştıkları kurum dışında alacak olan öğretmenler sınavlarını nasıl yapacak?

Özellikle lise öğretmenlerini ilgilendiren bu durumda nasıl bir yol haritası belirlenecek?

Öğretmen, eğer zümresinden en az bir kişi kendi okulunda seminerleri alıyorsa sorumluluk sınavlarını o zümresine yaptırabilir. Branşından tek kendi varsa ise seminerlerini kendi okulunda almak zorunda kalabilir.

Bu konu şimdilik belirsizliğini sürdürüyor en kısa sürede açıklama yapılması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.