Sorumluluk Sınavında Görevli Öğretmen Ücretleri

Sorumluluk Sınavında Görevli Öğretmen Ücretleri

2020 2021 eğitim öğretim yılının uzaktan eğitim olarak başlamasıyla birlikte liselerde geçtiğimiz dönemden sorumlu geçen öğrenciler için sorumluk sınavları 1 Eylül - 11 Eylül tarihileri arasında okullarda yüz yüze olarak yapılmaya başlanıyor. Peki sorumluluk sınavlarında görevli öğretmenlere ücret ne kadar ödenecek mi ?

Geçtiğimiz Mart ayında başlayan korona virüs salgın hastalığı sebebiyle okullar kapılarını kapatmış ve milyonlarca öğrenci 2019 2020 eğitim öğretim yılını uzaktan eğitim olarak tamamlamış ve tüm sınıf düzeylerinde öğrenciler üst sınıfa geçmişti.Ancak ortaöğretim kurumlarında not ortalamasının tuturamayan öğrenciler zayıf dersleriden bir üst sınıfa sorumlu olarak geçmişlerdi.

2020 2021 eğitim öğretim yılının uzaktan eğitim olarak başlamasıyla birlikte liselerde geçtiğimiz dönemden sorumlu geçen öğrenciler için sorumluk sınavları 1 Eylül - 11 Eylül tarihileri arasında okullarda yüz yüze olarak yapılmaya başlanıyor. 

Sorumluluk sınavlarında görevli öğretmenlere ne kadar ücret ödenecek ?

1 Eylül - 11 Eylül tarihileri arasında liselerde yapılacak olan sorumluluk sınavlarında görev alan öğretmenlere sınav başına 5 ek ders ücreti ödenecektir. Ücretler ise Eylül ayı ek dersleri ile birlikte ekim ayının ilk haftası gibi yatırılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.