Sözleşmeli Öğretmenler 2+1 İçin Cumhurbaşkanına Seslendiler

Sözleşmeli Öğretmenler 2+1 İçin Cumhurbaşkanına Seslendiler

Sözleşmeli Öğretmenlik Hizmet Süresinin 3+1 Yıldan 2+1'e Düşürülmesi İçin Cumhurbaşkanına Seslendiler

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamalarını kadrolu yerine sözleşmeli olarak yapıyor ve sözleşmeli öğretmene atandıkları okullarda en az 3 sene görev yapma süresi veriyor.

2016 yılından itibaren öğretmen atamaları sözleşmeli atama olarak yapılmaya başlandı. Son düzenlemeden önce atanan sözleşmeli öğretmenler atandıkları okullarda 4 yıl görev yapma zorunluluğuna tabi tutuluyordu ve 4 seneyi tamamladıkları halinde kadroya geçirileceklerdi. Sonraki 2 sene ise atandıkları il içerinde başka bir okula tayin isteyebiliyorlardı. İl dışı tayin isteyebilmeleri için 6 sene beklemek zorundaydılar.

Geçtiğimiz sene ise yeni bir düzenleme gelerek sözleşmeli öğretmenlik 4+2’den 3+1’e düşürüldü. Atanılan okulda 3 sene görevi tamamlayan öğretmenler kadroya geçtikleri için il içi ya da eş durumu tayininden faydalanıyorlardı. Toplamda 4 yıl sonra ise il dışı tayin hakkına sahip oluyorlardı.

Sözleşmeli öğretmenler 3+1 süresinin 2+1 yıla indirilmesini talep ediyorlar. Özellikle evli ve çocuklarından uzak kalan öğretmenler için son derece önemli bir konu olduğu aşikar.

Sözleşmeli öğretmenler özellikle twiterda seslerini Cumhurbaşkanına duyurmaya çalıştılar Dün akşam da bir çalışma yaptılar. 

ReisSözlş İkiArtıBir tagı ile sözleşmeli öğretmenlik süresinin 2+1'e indirilnesi sözünü hatırlattılar.

İşte ReisSözlş İkiArtıBir tagına atılan tweetler:

ReisSözlş İkiArtıBir sadece ailemizi birarada tutmak istiyoruz, çocuklarımız perişan durumda

Sözleşmeli öğretmenler maddi ve manevi anlamda çok yıprandı. Görev süremiz aile olmak için çok uzun.

Ailesiyle birlikte yaşayan insanları görünce içim gidiyor ne büyük bir şansmış yaşayamıyoruz. Ailemizi özlüyoruz biz de aile olmak istiyoruz araya giren kilometrelerle ne kadar aile olunabilir?

Aile birliğimiz için 2+1 gelsin istiyoruz

Sayın bakanımızın verdiği sözü tutacağına inancımız tam. Türk toplumunun en önemli parçası olan ailelerin kavuşması, düzene girmesi için 2+1 şarttır.. Bir an önce yürürlüğe girmelidir..

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum