Sözleşmeli öğretmenlerin ek dersleri, maaşları hakkında açıklama

Sözleşmeli öğretmenlerin ek dersleri, maaşları hakkında açıklama

Sözleşmeli öğretmenlerin mali konuları hakkında açıklama yapıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kurumlara gönderilen yazıda ek ders ve maaşlar hakkında bilgi verildi.

Sözleşmeli öğretmenlerin ek dersleri, maaşları hakkında açıklama

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sözleşmeli öğretmenler ile ilgili muhasebe birimi tarafından bildirilen duyuru göre sözleşmeli öğretmenlerin maaş ve ek dersleri hususunda ilgili maddelere göre hareket edilmesi  istenmiştir. Maaşların yapılması, ek derslerin yatması, rapor alındığında maaşından yapılacak kesintiler gibi hususlar belirtilmiş olup ogretmenlericin.com olarak ilgili hususları maddeler halinde sıralayalım.SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN MAAŞ VE EK DERSLERİ


Sözleşmeli ve ücretli öğretmenlere ait ek ders puantajlarının her ayın 26'sında Milli Eğitim Müdürlüğü Sözleşmeli Muhasebe birimine teslim edilmesi istenirken, ayın 26'sının hafta sonuna denk gelmesi durumunda hafta sonunu izleyen ilk iş gününde ek ders puantajlarının imza karşılığında teslim edilmesinin gerektiği belirtildi.


Sözleşmeli öğretmenlerin mali konularında dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Sözleşmeli öğretmenlerin ek dersleri her ayın 3'ünde hesaplarına yatacak,

  • Rapor alan sözleşmeli öğretmenlerin maaşlarından rapor kesintisi yapılacak, ilgili öğretmenden kesilen ücretler SGK tarafından öğretmenlerin TC kimlik numaralarına PTT'ye yatırılacak.


Sözleşmeli öğretmenler için maaş ve ek dersleri hakkında resmi yazı;

Sözleşmeli öğretmenler

Doğum iznine ayrılan sözleşmeli öğretmenin maaşından kesinti yapılıp yapılmayacağı konusunda ise;

  • Doğum iznine ayrılan personelin maaşları kesilmeyecek ancak öğretmenin doğum izni dönüşünde SGK tarafından TC kimlik numaralarına PTT'ye yatırılacak tutarın Milli Eğitim Müdürlüğünden alınacak olan üst yazı ile birlikte Mal Müdürlüğüne yatırılacak.

  • Sözleşmeli öğretmenlerin maaşları her ayın 7'sinde hesaplanacak, maaşlar ile ilgili evraklar okul müdürlükleri tarafından her ayın 8'inde muhasebe biriminden teslim alınacak.


Sözleşmeli öğretmenlerin ek dersleri, maaşları, rapor alma durumları ile doğum iznine ayrılma hususları için yukarıdaki  işlemlerin yapılması istenmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.