Sözleşmeli Öğretmenlerin MEBBİS Mağduriyeti Devam Ediyor

Sözleşmeli Öğretmenlerin MEBBİS Mağduriyeti Devam Ediyor

Sözleşmeli Öğretmenlerin MEBBİS’te Seminer Yeri Başvurusunu Kaydetme Sorunu Devam Ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin dönem sonu mesleki çalışmalarını 22-30 Haziran tarihleri arasında yapacağını bildirmişti. Öğretmenler seminerleri istedikleri takdirde görev yaptığı yerden farklı bir il/ilçe/kurumda yapabilecek.

Fakat sözleşmeli öğretmenler MEBBİS’te bu karar alındığından beri sorun yaşıyor.

Öncelikle sözleşmeli öğretmenler MEBBİS’te başvuru ekranına tıkladığında il/ilçe ve kurum seçimi ekranının gelmemesi hatası ile karşılaştılar

Daha sonra ise başvuru ekranında il/ilçe/kurum seçme ekranının görüldüğünü fakat seçilen il/ilçe ve kurumu kaydetme sorunu ile karşılaşıyorlar.

Sistemsel bir hata olduğu ve düzeleceği aşikar fakat MEB’in seçilen il/ilçe ve kurumlara kota koyması sözleşmeli öğretmenleri endişelendiriyor. Sistem, yeterli başvuru olduğu zaman o kuruma daha tercih yaptırmıyor. Sözleşmeli öğretmenler de haliyle istedikleri il/ilçe ve kurumlarda seminerlerini alamama endişesi altındalar.

Sistemin kısa sürede düzelmesi ve sözleşmeli öğretmenlerin de seminer yeri başvurusu yapması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.