Taşımalı okullarda servis kontrolünü öğretmenler değil idareciler yapacak

Taşımalı okullarda servis kontrolünü öğretmenler değil idareciler yapacak

Taşımalı okullarda idareciler tarafından nöbetçi öğretmenlere verilen servis görevi ve komisyon işleri için önemli bir resmi yazı yayınlandı.

Taşımalı okullarda servis kontrolünü öğretmenler değil idareciler yapacak

Ordu'nun Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara gönderilen resmi yazıda nöbetçi öğretmenler için çok önemli bir talimat verildi. Nöbetçi öğretmenlere araç servis görevi verilmemesi, taşıma komisyonu iş ve işlemlerinde nöbetçi öğretmenlerin değil idarecilerin görev yapması istendi.ÖĞRETMENLERE SERVİS GÖREVİ


Uzun zamandır tartışılan ve idareciler tarafından sürekli öğretmenlere baskı yapılan konulardan birisi de nöbetçi öğretmenlere araç kontrol görevi verilmesi hususudur. Öğretmenlere servise öğrenci indirme ve bindirme görevi verilemez talimatı verildi. Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 07.12.2017 tarihli 21033014 sayılı Nöbetçi Öğretmenler konulu resmi yazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu tarafından tüm okullara gönderildi.


Öğretmene servis görevi verilemez resmi yazı:

Nöbetçi Öğretmen Servis Görevi

"Okuldaki nöbetçi öğretmenlere resmi ve özel servis denetimleri esnasında araç kontrolleri vb konularda ve taşımalı iş ve işlemleri ile ilgili oluşturulan komisyonlarda görev verilmemesi, yapılacak iş ve işlemlerin okul idarecileri tarafından yürütülmesi" ifade edilen resmi yazı ile birlikte öğretmenlerin taşımalı servis araç kontrolü, öğrencilerin servise inip binmesi gibi hususlarda verilen görevleri de ortadan kalkmış oldu. Umarız bu resmi yazılar tüm milli eğitim müdürlükleri tarafından kurumlara gönderilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.