Uzaktan Eğitimde Ücretli Öğretmen Maaşı Belli Oldu

Uzaktan Eğitimde Ücretli Öğretmen Maaşı Belli Oldu

MEB'in yayımladığı son resmi yazıya göre ücretli öğretmenlerin maaşları belli oldu.

 Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı canlı ders ve ek ders ödemesine ilişkin resmi yazılarla birlikte ücretli öğretmenlerin maaşları da kesinlik kazandı. İlkokullarda günde 4, diğer kademelerde ise günde 6 saat canlı ders karşılığında ek ders ücreti ödenebilecek.

 Ücretli okul öncesi öğretmenleri de okula gittikleri her gün 6 saat ek ders ücreti alacak. Dolayısıyla sınıfın yarıya bölünmemesi durumda 3 haftalık süreç için toplamda 30 saat, sınıfın yarıya bölünmesi durumunda ise 60 saat ek ders ücreti alınacak. 21 Eylül - 8 Ekim 2020 tarihleri arasında ücretli okul öncesi öğretmenleri 30 saat ek ders ücreti alırsa 552,99 TL, 60 saat ek ders ücreti alırsa 1.105,98 TL maaş alacak. 11 Ekim 2020 Pazartesi ve sonrası için Milli Eğitim Bakanlığı tekrar değerlendirme yapacak.

 Günde 4, haftada 24 saat canlı ders veren ücretli sınıf öğretmenlerinin aylık maaşı 1.722,50 TL olacak. Ortaokul ve liselerde görev yapan ve günde 6 saat canlı ders veren ücretli öğretmenlerin aylık maaşı ise 2.097,94 TL olacak. İlgili öğretmenler evli ve eşi çalışmıyorsa maaşlarına 44,14 TL eklenecek.

 1. sınıf okutan ücretli öğretmenler de okulda okuttukları derslerden ek ders ücreti aldığı gibi, canlı derslerden de ek ders ücreti alacak. Ek ders ücreti toplamı konusunda canlı derslerle ilgili mevzuat boşluğu olduğundan haftada 30, ayda ise 120 saati aşamayacağı ve aylık maaşın 2.097,94 TL olacağı değerlendirilmektedir.

*Hesaplamalar %15 vergi dilimine göre yapılmıştır. Vergi oranı artışında net maaşlar düşecektir.

*Ücretli öğretmenlere her 7 ders saatine 1 gün sigorta primi yatırılacaktır.

*Çocuğu olan ücretli öğretmenlere 20-30 TL bandında çocuk parası eklemesi yapılacaktır.

*Okuldaki yüz yüze eğitime veya canlı derse öğrenci katılımı hiç olmadığı zaman ek ders ücreti tahakkuk ettirilmeyecektir.

Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.