Uzman Öğretmenlik MEBBİS Başvuru Sayfası

Uzman Öğretmenlik MEBBİS Başvuru Sayfası

Uzman Öğretmenlik MEBBİS Başvuru Sayfası

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvime göre uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik başvuruları 30 Mayıs 2023 tarihinden itibaren alınacak. Başvuru süreci 30 Haziran 2023 tarihinde sona erecek.

Yakından takip ettiğimiz süreçte diğer detayları da sizlerle paylaşalım...

Öğretmenlikte 10 yılı dolduranlar uzman öğretmenliğe, uzman öğretmenlikte 10 yılını dolduranlar ise başöğretmenliğe başvurabilecek. (Meclis açılıp yasal değişiklik yapılırsa durum değişebilir)

Sürelerin hesabında; yazılı sınava başvuru tarihinin son günü olan 04 Ekim 2023 tarihi esas alınacaktır.

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik başvuruları MEBBİS üzerinden yapılacak.

Başvuru ekranı açıldığı anda sizlerle paylaşacağız.

Başvurusu onaylanan öğretmenler için eğitim süreci ÖBA üzerinden başlayacak. Uzman öğretmenlik eğitim programına göre 180 saatlik eğitim 17 Temmuz- 8 Eylül tarihleri arasında, başöğretmenlik eğitim programına göre 240 saatlik eğitim ise 17 Temmuz- 18 Eylül tarihleri arasında uzaktan eğitim yöntemiyle Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden gerçekleştirilecek.

Yazılı sınav 19 Kasım Pazar günü 81 ilde yapılacak. 70 puan ve üzerinde alanlar başarılı sayılacak.

Lisansüstü eğitimini tamamlayan öğretmenler uzman öğretmenlik yazı sınavından; doktora eğitimini tamamlayan uzman öğretmenler ise başöğretmenlik için öngörülen yazılı sınavdan muaf tutulacak.

Uzman öğretmen/başöğretmen unvanı için yapılan yazılı sınavda başarılı olanlar ile sınavdan muaf olanlardan başvurusu kabul edilenlere, 19 Aralık 2023 tarihinde uzman öğretmen sertifikası/başöğretmen sertifikası Bakanlıkça düzenlenecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum