Uzman Öğretmenlik Meslek Kanununda Muafiyet Karmaşası ve Çözümleri

Uzman Öğretmenlik Meslek Kanununda Muafiyet Karmaşası ve Çözümleri

Uzman Öğretmenlik Meslek Kanununda Muafiyet Karmaşası ve Çözümleri

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun revize edileceğine dair haberler çıkıyor. Bu konuda, bütün paydaşlar bir masa etrafında toplanmalı, geniş müzakerelerden sonra revizyona gidilmelidir.

Alelacele ve istişare edilmeden verilecek kararlar, yeni tartışmalara kapı aralayacaktır.

Özellikle ikinci bir fakültede lisans diploması sahibi öğretmenler de uzmanlık sınavından muaf olmalıdır. 4+4 toplam 8 yıl üniversite okumuş öğretmen tezsiz yüksek lisans yapandan daha mı donanımsızdır?

Fen edebiyat fakültesinde mezunları öğretmen olarak atanabilmek için aldıkları öğretmenlik meslek bilgisi tezsiz yüksek lisans eğitimi ile sınavdan muaf, 5 yıllık eğitim alanlar muaf , uzaktan tezsiz yapan muaf fakat iki fakülte bitiren öğretmen neden muaf değil ? Bu büyük haksızlık giderilmelidir.
Mademki Bakanlık sınav konusunda ısrarcı ve uygulama devam edecekse; kendini geliştiren öğretmenlerin de muaf sayılması konusunda Milli Eğitim bakanlığı, Öğretmenlik Meslek Kanunu üzerinde sınav muafiyeti ile ilgili ikinci fakülte okuyarak kariyer yapan öğretmenleri de Uzmanlık sınavından muaf sayarak adaletsizlikleri gidemelidir.

Uzman Öğretmenlik Adayı Öğretmenler

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

13 Yorum