Yeni Atanan Öğretmenler İstedikleri Yerde Seminerleri Alacak Mı?

Yeni Atanan Öğretmenler İstedikleri Yerde Seminerleri Alacak Mı?

18 Martta Atanan 22 Haziranda Göreve Başlayacak Öğretmenler İstedikleri Yerde Seminerleri Alacak Mı?

18 Martta ataması yapılan ancak covid-19 salgını sebebiyle okulların kapanmasıyla birlikte görevlerine başlayamayan 20 bin öğretmenin kararnamelerinin 22 Haziranda verileceği açıklanmıştı. Dolayısıyla yeni atanan 20 bin öğretmen 22 Haziranda tüm işlemlerini tamamlarsa görevlerine hemen başlayabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenlerin dönem sonu mesleki çalışmalarının 22-30 Haziran tarihleri arasında yapılacağını açıklaması üzerine yeni atanan 20 bin öğretmenlerin de seminerleri alıp almayacağı alacasak da istedikleri yerde mi alacakları konusu gündeme gelmişti.

Eski MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu bu konuya ilişkin açıklamasında yeni atanan öğretmenlerin de seminerlere katılacağını belirtmişti.

Yapılan son açıklamaya göre ise yeni atanan 20 bin öğretmen istedikleri il/ilçelerde seminerlere katılamacayak. 22 Haziranda göreve başlama işlemlerini tamamlayan öğretmen seminerlere katılacak.Çoğu İl/ilçe milli eğitim müdürlükleri de gelen öğretmenlere kalacak yer temin edecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.