Yusuf Tekin ek öğretmen ataması konusunda nasıl bir yol izleyecek

Yusuf Tekin ek öğretmen ataması konusunda nasıl bir yol izleyecek

Yusuf Tekin ek öğretmen ataması konusunda nasıl bir yol izleyecek

Ogretmenlericin.com/ ÖZEL HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı yeni kabinesinde Milli Eğitim Bakanı olarak Yusuf Tekin'e yer verdi. Ek atama bekleyen öğretmenlerin gözü kulağı yeni Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'de. Yusuf Tekin'in bu konu hakkında nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

8 Mayıs tarihinde 45 bin öğretmen atama töreni Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Öğretmenlerimizin talebi Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 bin öğretmen atamasıydı. Hal böyle olunca ek 55 bin öğretmen ataması talebi içerisine girdiler.

Eski Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2. tur seçimlerinden önce yapmış olduğu açıklamada '2022 kpss puanıyla ilave atama' yapılacağını ifade etmişti.

Yapılan açıklamanın ardından PDR norm güncellemesi gerçekleştirilse de henüz Resmi Gazete'de yayımlanmadı.

Yeni Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ise Bakanlık koltuğunu devraldı. Atama bekleyen öğretmenlerimiz, 2022 kpss puanıyla ek atama hususunda nasıl bir yol izleneceği konusunda merak içerisindeler.

Bilindiği üzere eski Bakan Mahmut Özer'in '2022 Kpss puanıyla ilave atama' söyleminden sonra sıralaması iyi olan pek çok öğretmenimiz Kpss çalışmayı bırakmıştı.

Şimdi herkesin gözü kulağı ek öğretmen atama takviminde.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

9 Yorum