Yüz Yüze Eğitim Başlıyor: 30 Dakika Ders, 10 Dakika Teneffüs, Azami Çıkış Saati: 12.30!

Yüz Yüze Eğitim Başlıyor: 30 Dakika Ders, 10 Dakika Teneffüs, Azami Çıkış Saati: 12.30!

Covid-19 gölgesinde yüz yüze eğitimin kapsamı genişliyor.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında millete sesleniş konuşmasında eğitim ile ilgili alınan kararları açıkladı. Ana okulu, 1. sınıf ve mesleki teknik liselerindeki uygulama derslerinin 12. sınıflar için yüz yüze eğitim yapılması kararından sonra 2., 3. ve 4. sınıflar ile 8. ve 12. sınıfların da yüz yüze eğitime başlayacağı kararı alındı.

 Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi yazısı gereği sınıflar ikiye bölünecek ve öğrencilere haftada 2, öğretmenlere ise haftada 4 gün okul olacak. Çarşamba günü okul tatil olacak. Dersler 30 dakika ve teneffüsler 10 dakika olacak şekilde planlanacak ve okul en geç 12.30'da dağılacak.

 Okulların ise 12 Eylül 2020 Pazartesi açılacağı tahmin edilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı okulların açılacağı tarih ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bahsettiği tedbirlerle ilgili resmi yazı yayımlayacak. Yaklaşık 10 milyon öğrenci ve 650 bin öğretmen okullarda olacak.

 Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.