Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerin tespiti ve erteleme işlemleri

Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerin tespiti ve erteleme işlemleri

MEB tarafından öğretmenlerin zorunlu çalışma tespit işlemleri başladı. İKBS üzerinden yapılacak işlemle zorunlu hizmet tespiti ve zorunlu hizmet erteleme işlemleri yapılacak.

Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerin tespiti ve erteleme işlemleri

Zorunlu hizmetini yapmamış öğretmenlerin tespit edilmesi, mazeretinden dolayı zorunlu hizmeti ertelenecek öğretmenlerin işlemlerinin yapılması hususları İKBS modülü üzerinden gerçekleştirilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerini uyararak işlemlerin biran önce tamamlanmasını istedi.ÖĞRETMENLERİN ZORUNLU HİZMET İŞLEMLERİ


Milli Eğitim Bakanlığı İKBS modülü üzerinde yayınladığı uyarıda 1 Mart 2018 tarihinden önce yapılan zorunlu çalışma tespit işlemleri 1 Mart 2018 tarihi itibari ile sıfırlanacağını, 1 Mart 2018 tarihinden sonra yapılan zorunlu çalışma tespit işlemlerinin ise 1 Mart 2019 tarihine kadar geçerli olacağını belirtti.İKBS MODÜLÜ EKRANI


Okul/kurum idarecileri tarafından MEBBİS bilgileri ile İKBS modülüne giriş yapılacak sol tarafta yer alan menüde bulunan zorunlu çalışma tespit işlemleri tamamlanacak. İKBS üzerinden öğretmenlerin Zorunlu Çalışma Durumları ile Personel Zorunlu Çalışma Durumları görülebilmektedir. İnsan Kaynakları Bilgi Sistemi Giriş Modülü üzerinden zorunlu hizmetini yapmamış öğretmenlerin, zorunlu hizmeti ertelenmiş ve ertelenecek olan öğretmenlerin iş ve işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.


Zorunlu hizmet erteletme işleminde istenen belgeler nelerdir?

[haber id="28574"]

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

28 Yorum