Doküman Yönetim Sistemine (DYS sistemi) tüm okullar dahil edilecek

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2016 yılında okulların DYS sistemine dahil edilmesi için başlatılan çalışmada bir yıllık sürede kullanıcı sayısı on bini geçti.

Doküman Yönetim Sistemine (DYS sistemi) tüm okullar dahil edilecek

Doküman Yönetim Sistemine (DYS sistemi) tüm okullar dahil edilecek

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi yazışmaların ve haberleşmelerin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için DYS uygulamalarını yaygınlaştırmaya devam ediyor. Doküman Yönetim Sistemi olarak bilinen DYS uygulamasında MEB tüm okulları DYS sistemine ekleyecek. Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada DYS’nin okullarda yaygınlaştırıldığı belirtildi.

DYS TÜM OKULLARA GELECEK

İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerini sisteme yıllar önce dahil eden Milli Eğitim Bakanlığı, ilerleyen süreçte okulları da DYS’ye dahil etme kararı almıştı. Geçtiğimiz yıl okulların Doküman Yönetim Sistemine dahil edilmesi için başlatılan çalışmada İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile yürütülen işlemlerde okullar sisteme eklenmeye başladı. Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan okullar ile kurumlar DYS sistemine 2016 yılında dahil edilmiş, polot uygulamadan sonra ise diğer illere uygulama tanıtılmıştı.

KULLANICI SAYISI 13 BİNİ GEÇTİ

DYS kullanıcı sayısının bir yıllık süreçte 13 bini geçtiği belirtilen açıklamada 2017 yılı itibari ile 6275 resmi okul ve kurumun DYS sistemine dahil olduğu belirtildi. MEB ilerleyen haftalarda tüm illerin ve ilçelerin bağlı olduğu okulları da sisteme dahil etmeye devam edecek. 2017 yılı sonuna kadar okulların büyük çoğunluğunun Doküman Yönetim Sistemine dahil edilmesi bekleniyor.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM