2018 yılsonu bütçe işlemleri için ek dersler 1 Ocak öncesi ödenecek

Öğretmen ve idarecilerin Aralık ayı ek ders ücretlerinin yatacağı tarih hakkında MEB resmi yazı yayınladı.

2018 yılsonu bütçe işlemleri için ek dersler 1 Ocak öncesi ödenecek

2018 yılsonu bütçe işlemleri için ek dersler 1 Ocak öncesi ödenecek

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılı yıl sonu işlemleri ile ilgili kurumlara gönderdiği resmi yazıda Aralık 2018 ek ders ücretleri de dahil olmak üzere 2018 yılına dair ücret ödemelerinin 1 Ocak 2019 öncesinde ödenmesini istedi.

ARALIK 2018 EK DERS ÜCRETLERİ

Yıl sonu olmasından dolayı kurumlar öğretmen ve idareci ek ders ücretlerini aralık ayında erkenden sisteme girdiler. Diğer aylarda ek ders girişleri ay sonunda KBS üzerinden yapılırken mutemetlikler KBS girişlerini 15 Aralık itibari ile okullara açtılar ve kurumlar tarafından Aralık ayına ait ek ders girişleri yapıldı.

Aralık ek dersi ne zaman yatacak sorusuna ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan resmi yazıda açıklık getirildi.

İlgili resmi yazı;

MEB ek ders ücret ödemesi resmi yazı
MEB resmi yazı

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığının 11.12.2018 tarihli 23833503 sayılı 2018 Yılsonu Bütçe İşlemleri konulu resmi yazı kapsamında birinci maddede;

(01) personel giderleri ve (02) sosyal güvenlik kuramlarına devlet primi giderleri ekonomik kodlarına ilişkin her türlü giderlerin zamanında ödenmesi sağlanarak 2019 yılına kesinlikle borç bırakılmaması gerekmektedir.

yer alan ifadelerde görüldüğü üzer Aralık ek ders ücreti ve sınav görevi ücretlerinin ay bitmeden ödenmesi ve yeni yıla bırakılmaması gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM