Açık Öğretim Sınavı ve PYBS Ek Ders Ücreti Ne Kadar?

Açık Öğretim Sınavı ve PYBS Ek Ders Ücreti Ne Kadar? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Açık Öğretim Okulları Sınavlarında ve  Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavlarında görev alan öğretmen ve idarecilerin ek ders ücretleri hakkında açıklama yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada sınav ücretleri hakkında açıklama yapılmasının gerekli olduğuna bu yüzden açıklama yapıldığı ifade […]

Açık Öğretim Sınavı ve PYBS Ek Ders Ücreti Ne Kadar?

Açık Öğretim Sınavı ve PYBS Ek Ders Ücreti Ne Kadar? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Açık Öğretim Okulları Sınavlarında ve  Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavlarında görev alan öğretmen ve idarecilerin ek ders ücretleri hakkında açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada sınav ücretleri hakkında açıklama yapılmasının gerekli olduğuna bu yüzden açıklama yapıldığı ifade edildi.

Açık Öğretim Sınav Ücretleri Ne Zaman Yatacak?

Öğretmenler İçin olarak MEB’in yaptığı bu açıklamayı olumlu bulmakla birlikte çok geç kalmış bir açıklama olarak yorumluyoruz. Çünkü birazdan size aktaracağımız MEB açıklaması 01.01.2016 tarihi itibari ile geçerlidir. Buna rağmen 02-03 Ocak 2016 tarihinde yapılan Açık Öğretim Lisesi I.Dönem sınavı ve Açık Öğretim Ortaokulu I.Dönem sınavı ücretleri öğretmenlere ve idarecilere hala yatmamıştır. Bu sınavların ücretlerini 5 ek ders saati ödeyerek yapan okulların yaptıkları da bu çerçevede değerlendirildiğinde yanlıştır. Ayrıca Açık öğretim sınavında görev alan öğretmen ve idarecilerin ne kadar ek ders alacağı konusu toplu sözleşmede yer alırken İl Milli Eğitimler arasında uygulama farklılıkları karışıklığa sebep olmaktan öteye geçememiştir.

Açık Öğretim Sınav Görev Ücreti Ne Kadar?

Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı görev ücreti ve Açık Öğretim Sınavı  görev ücreti ne kadar yatacak, görev ücreti ne kadar verilecek?

MEB tarafından 26.04.2016 tarihinde yapılan açıklamada Açık Öğretim Okulları Sınavları ile Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavlarında görev alan öğretmen ve idarecilerin ek ders ücretlerinin 3. dönem toplu sözleşme olan ve 2016-2017 yıllarını kapsayan hükümler çerçevesinde “Sınav Ücretlerine İlişkin Usul ve Esaslar”a göre ödeneceğini belirtti.

MEB bugüne kadar yapılan sınavların sınav ücretlerinin de buna göre yatılacağını belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı Açıklaması;

Açık Öğretim Sınav Ücreti Ne Zaman Yatacak?
Açık Öğretim Sınav Ücreti Ne Zaman Yatacak?

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM