Ek Ders Ücreti Karşılığı Görev Alanlara Arttırımlı Ek Ders Yok!

Destekleme ve Yetiştirme Kursu kapsamında %100 arttırımlı ödenen ek ders hususunda ve Destekleme ve Yetiştirme Kursu’nda görev alabilecek öğretmenler hakkında açıklama yapıldı.

Ek Ders Ücreti Karşılığı Görev Alanlara Arttırımlı Ek Ders Yok!

Maliye Bakanlığı, Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’ne (İKGM) gönderilen “Ders ve Ek Ders” konulu yazıda Destekleme ve Yetiştirme Kursu kapsamında %100 arttırımlı ödenen ek ders hususunda ve Destekleme ve Yetiştirme Kursu’nda görev alabilecek öğretmenler hakkında açıklama yapıldı.

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSU

Destekleme ve Yetiştirme Kursu kapsamında bu kurslarda kim görev alabilir? Destekleme ve Yetiştirme Kursu’nda ücretli öğretmen görev alabilir mi?

Maliye Bakanlığı, öğretmen ihtiyacının kadrolu öğretmenlerce karşılanamadığı durumlarda ek ders ücreti karşılığı ek ders okutmak üzere görevlendirilenlere Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlarine İlişkin Karar’ın 9 uncu maddesi kapsamında görev verilebileceğini açıkladı.

Maliye Bakanlığı özetle, Destekleme ve Yetiştirme Kursu’nda kadrolu öğretmen yoksa ya da yetmiyorsa; Destekleme ve Yetiştirme Kursu’nda ücretli öğretmen görev alabilir demektedir.

EK DERS %100 FAZLA ÖDENMEZ

İKGM’ye gönderilen açıklamada Maliye Bakanlığı, ücretli öğretmenlerin Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında ilgili hükümler çerçevesinde görev almasının mümkün olduğunu belirtirken, ücretli öğretmenlerin yani ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilen öğretmenlere ek ders ücreti %100 arttırımlı ödenmez vurgusu yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında Destekleme ve Yetiştirme Kursu’nda görev alan yönetici ve öğretmenlere (kadrolu öğretmen) ek ders ücretleri %100 arttırımlı ödenir ancak Destekleme ve Yetiştirme Kursu’nda görev alan ücretli öğretmenlere ek ders ücreti arttırımlı ödenmez.

Resmi yazı;

Destekleme ve Yetiştirme Kursu Ek Ders Görüş Yazısı

meb-ek-ders-personel-maliye-2

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM