Fiilen yerine getirilemeyen nöbete ek ders ücreti ödenmez

MEB Personel Genel Müdürlüğü nöbet ücreti ile ilgili görüş yazısı gönderdi.

Fiilen yerine getirilemeyen nöbete ek ders ücreti ödenmez

Fiilen yerine getirilemeyen nöbete ek ders ücreti ödenmez

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü nöbet ücreti ile ilgili Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne önemli bir görüş yazısı gönderdi. Gönderilen görüş yazısında fiilen yerine getirilemeyen nöbete ücret ödenmeyeceği vurgulandı.

NÖBET ÜCRETİ İÇİN GÖRÜŞ

Müdür yardımcısı ve öğretmenlerin okullarda düzenlenen sosyal etkinlikler nedeniyle fiilen yerine getiremedikleri nöbet görevlerini yapmış sayılarak karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılıp yararlandırılamayacaklarına ilişkin MEB Personel Genel Müdürlüğü 14.06.2019 tarih 11299830 sayı ve Nöbet Görevi görüş yazısı ile açıklık getirdi.

İlgili resmi yazı;

MEB nöbet ücreti görüş yazısı
Nöbet ücreti

Nöbet görevi karşılığı ek ders ücreti ödemesinin nöbet görevinin fiilen yerine getirilmesi şartına bağlanmış olduğunu belirten Bakanlık okullarda düzenlenen sosyal etkinlikler nedeniyle nöbet görevini yerine getiremeyen müdür yardımcısı ve öğretmenlerin nöbet görevlerini yapmış sayılamayacakları ve bu kapsamda fiilen yerine getiremedikleri nöbet görevleriyle ilgili herhangi bir ödeme yapılamayacağı açıklandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Kolay gelsin il ici istedim diyelim. Ilceye bagli koy ayni donemde es durumu isteyebilir miyim sonucta ilceden ayrilmamis oluyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM