Geylan; İYEP kurslarında öğretmenlere ek ders ücretleri artırımlı ödensin

Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu ve beraberindekiler Türk Eğitim-Sen Genel Merkezinde Genel Başkan Talip Geylan ve Genel Başkan Yardımcıları ile bir araya geldi.

Geylan; İYEP kurslarında öğretmenlere ek ders ücretleri artırımlı ödensin

Geylan; İYEP kurslarında öğretmenlere ek ders ücretleri artırımlı ödensin

Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ı ziyaret etti. Genel Müdür Gençoğlu ile birlikte Bakanlık yetkilileri de ziyarette yer alırken ziyarette İYEP konusu gündemin ana noktası oldu.

ÖĞRETMENLER İYEP’E SAHİP ÇIKMALI

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu yaptığı ziyarette İYEP konusunda bilgi verirken İlkokullarda Yetiştirme Programı çalışmalarına öğretmenlerin sahip çıkmalarının önemine değindi. İYEP projesinin öğretmenler tarafından sahiplenilmesini isteyen Dr. Cem Gençoğlu bu konuda tüm eğitim sendikalarından destek istediklerini belirtti.

Ziyaretten bir kare;

Türk Eğitim-Sen ziyareti

Türk Eğitim-Sen Genel Merkez yöneticilerinin de yer aldığı görüşmede İYEP konusunda MEB’in en önemli isimlerinden olan Daire Başkanı Fatih BAŞAK’da bulundu.

ARTTIRIMLI EK DERS TALEBİ

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirirken İYEP konusunda öğretmenlerin gönüllülük esasına göre görevlendirilmelerini, resen görevlendirmeden kaçınılması gerektiğini ifade etti. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görev alan öğretmenlere ek ders ücretlerinin %100 artırımlı olarak ödendiğini hatırlatan Genel Başkan Geylan İYEP kapsamında görev alan öğretmenlerin ek ders ücretlerinin destekleme kurslarındaki gibi yüzde 100 artırımlı olması taleplerinin olduğunu vurguladı. Kurslarda bir bölüme artırımlı ek ders ödenirken diğer bölüme arttırımlı ek ders ödenmemesinin uygun olmadığına değinen Talip Geylan bu farkın ve ayrımcılığın yaşanmaması adına MEB’in gerekli düzenlemeyi yapması gerektiğini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM