Kar Tatilinde Ek Ders Kesilmez!

Kar Tatilinde Ek Ders Kesilmez! Kar Tatilinde Ek Ders Kesilmez! Daha önceden belirttiğimiz konulardan birisi de kar tatili ek ders hususu. Öğretmenler İçin (www.ogretmenlericin.com) olarak bu konuyu açıklayalım: Yönetmelik maddesi aşağıda olup. Olumsuz hava şartları, kar tatili vb durumlarda okullar tatil edildiğinde. Yönetici ve öğretmenler ek derslerini tam alırlar. “(1) 01.09.2012 tarihinden geçerli olmak üzere, […]

Kar Tatilinde Ek Ders Kesilmez!

Kar Tatilinde Ek Ders Kesilmez!

Kar Tatilinde Ek Ders Kesilmez! Daha önceden belirttiğimiz konulardan birisi de kar tatili ek ders hususu. Öğretmenler İçin (www.ogretmenlericin.com) olarak bu konuyu açıklayalım:

Yönetmelik maddesi aşağıda olup. Olumsuz hava şartları, kar tatili vb durumlarda okullar tatil edildiğinde. Yönetici ve öğretmenler ek derslerini tam alırlar.

“(1) 01.09.2012 tarihinden geçerli olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.”

Telafi eğitimi yapana, ek ders verilir mi? Konusuna da bakınız…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM