Müdür Yardımcılığı Sınavına Girenlere Yolluk Ödeniyor

Müdür Yardımcılığı Sınavına Girenlere Yolluk Ödeniyor Müdür Yardımcılığı Sınavına Girenlere Yolluk Ödeniyor. Müdür yardımcılığı sınava girenlerin yolluk alması için yapması gerekenleri www.ogretmenlericin.com olarak sizlere anlatacağız. Bu bilgilendirme haberimizle de geçtiğimiz günlerde yaptığımız Müdür Yardımcılığı Sınavına Girenlere Yolluk Ödenir Mi? Haberimiz ile ilgili düzeltme de yapmış olalım. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) […]

Müdür Yardımcılığı Sınavına Girenlere Yolluk Ödeniyor

Müdür Yardımcılığı Sınavına Girenlere Yolluk Ödeniyor

Müdür Yardımcılığı Sınavına Girenlere Yolluk Ödeniyor. Müdür yardımcılığı sınava girenlerin yolluk alması için yapması gerekenleri www.ogretmenlericin.com olarak sizlere anlatacağız.

Bu bilgilendirme haberimizle de geçtiğimiz günlerde yaptığımız Müdür Yardımcılığı Sınavına Girenlere Yolluk Ödenir Mi? Haberimiz ile ilgili düzeltme de yapmış olalım.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından 20.03.2016 tarihinde yapılan Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Sınav sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı.

MÜDÜR YARDIMCILIĞI SINAVINA GİRENLERE YOLLUK ÖDENİR Mİ?

İlgili sınavlar her ilde yapılamadı. Müdür Yardımcılığı Sınavı Başvuru Kılavuzunda belirtilen 32 il merkezinde yapılan sınavlara MEB personelleri farklı illerden gelmek zorunda kaldılar. Yol parası, konaklama gideri vb masrafları oluştu.

MEB bu sınava giren personellerine yolluk ödüyor. Hatta konaklama yaptıysanız, konaklama giderlerinizin faturası varsa konaklama ücretini de alabilirsiniz. www.ogretmenlericin.com olarak anlatalım;

Müdür Yardımcılığı Sınavına girip yolluk almak için neler yapılmalı?

Aşağıda resimler ile anlattığımız örnek bir ilçemizden anlık örnektir:

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü onay yazısı yazarak yolluk ödenmesini talep ediyor. Yazıda;

“20 Mart 2016 tarihinde belli illerde yapılan Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Sınavı‘na katılan ilçemiz okullarında görev yapan öğretmenlerin 6245 sayılı Harcırah Kanunu’nun 18’inci maddesinin a bendine göre yolluk ve yevmiyelerinin ilgili harcama kaleminden ödenmesi uygun görülmüştür” denilmiştir.

Müdür Yardımcılığı Sınavına Girenlere Yolluk Ödeniyor
Müdür Yardımcılığı Sınavına Girenlere Yolluk Ödenir Mi?

 

İlçe/İl Milli Eğitim Müdürlüğü mutemetine yetki veriliyor. Mutemet sınava giren MEB personelinin e-devlet üzerinden başvuru yapmasını istiyor.

Müdür Yardımcılığı Sınavına Girenlere Yolluk Başvurusu E Devlet
Müdür Yardımcılığı Sınavına Girenlere Yolluk Başvurusu E-Devlet

 

E-Devlete giriş yapılıp arama kısmında E-yolluk aratıldığında gelen modüle tıklanacak.

E-Devlet, E-Yolluk
E-Devlet, E-Yolluk

 

E-Devlete giriş yapılıp arama kısmından E-Yolluk yazıldığında ilk gelen uygulamaya tıklanıp ilgili uygulamaya gidilir.

E-Devlet, E-Yolluk Modülü Giriş
E-Devlet, E-Yolluk Modülü Giriş

Uygulamaya gidildikten sonra gelen ekranda;

Birim Amiri Adı Soyadı: Okul müdürünün adı soyadı yazılacak

Birim Amiri Ünvanı: Okul Müdürü

Yolculuğun Nereden Nereye Yapıldığı: Hangi ilde çalışıyorsanız oradan hangi ilde sınava girdiyseniz oraya.

Gidiş Dönüş olarak seçilecek.

E-devlet E-Yolluk Modülü Giriş Aşamaları
E-devlet E-Yolluk Modülü Giriş Aşamaları

 

E Devlet modülü yolluk işlemleri
E Devlet modülü yolluk işlemleri

 

E-yolluk modülü üzerinden ilgili yerler doldurduktan sonra kaydet diyorsunuz ve orada ‘Mutemete Gönder’ butonuna basıyorsunuz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra modülden çıktı alıyorsunuz, çıkan evrak okul müdürü tarafından onaylanıp mühürleniyor. Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Sınav giriş belgesi ve sınav sonuç belgesi ile birlikte onaylanan evrakı ilçe/il milli eğitim müdürlüğüne veriyorsunuz.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

18 yorum

  1. bende bütçe yılı butonu çalışmıyor. dilekçe verdim bi sene oldu cevap yok. ayrıca taşınır kefalet aidatını da geri alamadım. yardımcı olurmusunuz. dilekçe yazıyorum cevap bile vermiyolar

  2. Yolluk almak icin okula dilekce yazmamiz gerekiyormus..sube mudurumuz oyle soyledi..okul da milli egitime ust yazi yazacak ..bizim okula yazacagimiz dilekce ici ornek bir dilekce var mi,,yardimci olursaniz sevinirim. .su bigi eksik deyip gondermesinler geri..

  3. bende aktif değil kurumunuzca adınıza başlatılmış harcırah işlemi bulunmamaktadır diyo napmam lazım bilen var mı?

  4. K.maraş ta sınav yapıldı. K.maraş bulunduğum ilçeye 165 km Malatya 120 km ben de sınava Malatyada gidim yolluk talep edebilir miyim?

  5. Ben kaldığım ildeki öğretmenevindeki faturayı kaybettim. Öğretmenevini arasak istesek veriler mi ? Aydınlatırsanız çok teşekkür edrim.

  6. Sınav giriş belgesini kaybettim mebbis rapor alma bölümü aktif değil giriş belgesini nerden alabilirim bilginiz varsa aydınlatabilir misiniz?

  7. Verilsin tabi herkesin hakkı sonuçta, madem her ilde yapmadın , başka illere gidenlerin parası karşılanmalı.

  8. Sinav giris belgesini kaybettik yenisini almak icin mebbisteki bölüm aktif degil ne yapacagiz? Bilginiz varsa aydinlatirsaniz seviniriz.

  9. Memurluğun ilkelerinden kariyer ilkesine uyumlu oldu şimdi… Verilmesi gerekiyordu, çok şükür artık verilmeye başlandı demek.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM