Müdür Yetkili Nöbet Ücreti Alacak

Müdür Yetkili Nöbet Ücreti Alacak Müdür Yetkili Nöbet Ücreti Alacak açıklaması MEB‘den geldi. “2 Saat Ek Ders” Öğretmen Nöbetine Değer Mi? Arif Muzaffer KUL‘un yazısında; “Nöbet ücreti kime veriliyor? Nöbet ücreti nöbet görevini fiilen yerine getiren öğretmene, müdür yardımcısına ve müdür yetkili öğretmene veriliyor. Okul müdürüne verilmiyor.” Nöbet ücretinin kime verilip verilmediğine açıklama getirmişti ve […]

Müdür Yetkili Nöbet Ücreti Alacak

Müdür Yetkili Nöbet Ücreti Alacak

Müdür Yetkili Nöbet Ücreti Alacak açıklaması MEB‘den geldi.

“2 Saat Ek Ders” Öğretmen Nöbetine Değer Mi? Arif Muzaffer KUL‘un yazısında;

“Nöbet ücreti kime veriliyor?

Nöbet ücreti nöbet görevini fiilen yerine getiren öğretmene, müdür yardımcısına ve müdür yetkili öğretmene veriliyor. Okul müdürüne verilmiyor.”

Nöbet ücretinin kime verilip verilmediğine açıklama getirmişti ve sizlerle paylaşmıştık. Bakanlık bu konuda resmi yazı ile açıklama yaptı.

Müdür Yetkili Nöbet Ücreti Alacak

Müdür Yetkili Nöbet Ücreti Alacak
Müdür Yetkili Nöbet Ücreti Alacak

 

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Eğitim Bir-Sen’e verilen yazılı cevapta şu açıklamalar yer aldı: “Müdür Yetkili Öğretmenlerin, Yöneticilik görevini öğretmenlik görevinin yanında yaptığı için öğretmenlik kimliği ön planda bulunan Müdür Yetkili Öğretmenlerin fiilen yaptığı nöbet görevine bağlı olarak ücret ödenmesinden yararlandırılmasının uygun olacağı değerlendirilmektedir.” denildi.

Bu açıklamaya göre Müdür Yetkili Öğretmen’de fiilen yerine getirdiği nöbetten dolayı ücret alabilecek.

İlgili Dosyayı İndirmek İçin TIKLAYINIZ.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM