Öğretim yılına hazırlık ödeneği, kırtasiye yardımı ödenmeye başlıyor

Kırtasiye yardımı olarak bilinen her eğitim öğretim yılı başında öğretmenlere ödenen Öğretim yılına hazırlık ödeneği için MEB resmi yazı yayımladı.

Öğretim yılına hazırlık ödeneği, kırtasiye yardımı ödenmeye başlıyor

Öğretim yılına hazırlık ödeneği, kırtasiye parası ödenmeye başlıyor

2016-2017 yılı başında öğretmenlere ödenecek olan kırtasiye yardımı için MEB illere resmi yazı gönderdi. Bakan İsmet Yılmaz imzalı yazıda kırtasiye parasının ödenme tarihi olarak 05.09.2016’dan itibaren denilmektedir. Öğretmenlere hazırlık ödeneği 05.09.2016 tarihinden itibaren ödenmeye başlanacak.

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ

Öğretim yılına hazırlık ödeneği resmi yazı içerisinde belirtildiği üzere 5 Eylül tarihinden itibaren ödenmeye başlanacak. Ancak her il milli eğitim müdürlüğü farklı zamanlarda ödeyebilecek. Bazı iller 6 Eylül tarihinde bazı iller 19 Eylül tarihinde ödeyebilirler. Türk Eğitim-Sen tarafından geçtiğimiz günlerde 2016 2017 Eğitim Öğretim yılına Hazırlık Ödeneği açıklaması yapmış ve MEB’e kırtasiye yardımının Kurban Bayramı öncesi ödenmesi hususunda başvuru yapmıştı. Öğretmen arkadaşlardan bazıları bu başvuruyu olumlu karşılarken bazı öğretmenler bu yatan paranın Kurban parası olmadığını belirterek eleştiride bulunmuştu.

KIRTASİYE YARDIMI

MEB personel içerisinde kırtasiye yardımı olarak söylenen ancak Öğretim yılına hazırlık ödeneği olarak geçen, öğretmenlere verilen maddi destek her eğitim öğretim yılı başında ödenmektedir. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında öğretmenlere ödenmesi gereken kırtasiye yardımı, öğretime hazırlık ödeneği bin liradır. Kesintiler ile birlikte hazırlık ödeneği 960-980 lira arası hesaplara yatacak olup öğretmenlerin kırtasiye yardımı almak için herhangi bir başvuru yapmasına gerek yoktur. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında öğretmenlere ödenmesi gereken kırtasiye yardımı 1050 lira olacaktır.

Kırtasiye yardımı, hazırlık ödeneği resmi yazı için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Özel okullar verilen bu paraları elden geri topluyor. Sözlerle anlatamadığım bu hak yeyicilere MEB in bir çözüm bulması gerek. Öğretmenler ile çalıştıkları kurumları karşı karşıya getiriyorlar. İşinden olmaktan korkan öğretmenler sesiz kalıyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM