Öğretmen nöbet ek ders ücreti 2017 yılında haftada 3 saat yazılacak

Geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren nöbete ek ders verilmesi uygulaması 2017 yılında da devam edecek. 2017 yılınca 2 Ocak’tan başlamak üzere haftalık nöbet ek ders ücreti 3 saat oldu. 2017 yılı süresince nöbet görevini yerine getiren öğretmenler ve müdür yardımcıları haftalık üç saat nöbet ek ders ücretinden yararlanabilecekler.

Öğretmen nöbet ek ders ücreti 2017 yılında haftada 3 saat yazılacak

Öğretmen nöbet ek ders ücreti 2017 yılında haftada 3 saat yazılacak

Toplu sözleşme hükümlerine göre 2016 yılında öğretmenlere ve müdür yardımcılarına haftada 2 saat ödenen nöbet ek ders ücreti 2017 yılında haftalık 3 saat olarak ödenecek. Okul müdürleri nöbet ücreti uygulamasından 2017 yılında da yararlanamayacak. Müdür yetkili öğretmenler nöbet ücreti alacaklar. Okul öncesi öğretmenleri 2017 yılında haftalık nöbet ek ders ücreti almaya devam edecekler. Nöbet görevi verilen müdür yardımcıları, öğretmenler gibi haftalık üç saat nöbet ek ders ücreti alacaklar.

2016 YILINDA 2 SAAT

2015 yılında sendikalar tarafından yapılan nöbete ek ders verilmesi eylemleri toplu sözleşme masasında dikkate alındı ve 2016-2017 yıllarını kapsayan toplu sözleşme hükümlerine göre öğretmenlere ve müdür yardımcılarına 2016 yılında haftalık 2 saat, 2017 yılında ise haftalık 3 saat nöbet ek ders ücreti verilmesi kararlaştırıldı. Nöbet görevini yerine getirme şartı ile nöbet tutan öğretmenlerle sorumlu müdür yardımcılarına 2017 yılı Ocak ayından itibaren haftalık üç saat nöbet ücreti yazılacak. Birleştirilmiş Sınıflı İlkokullarda görev yapan müdür yetkili öğretmenlerde 2017 yılında haftalık 3 saat nöbet ek ders ücreti alacaklar.

OKUL MÜDÜRLERİNE YOK

Uygulamanın başlamasından itibaren en çok tartışılan konulardan birisi de okul müdürlerinin nöbet ek ders ücreti almaması konusu oldu. Okul müdürleri kendilerine nöbet ek dersi verilmesi gerektiğini savunurken, toplu sözleşmede bu hüküm yer almadı ve MEB daha sonra bu hususta bir düzenlemeye gitmedi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. idari personele ek ders verilmemesi isabetli bir adım olacaktır işin yükünü çeken öğretmenler akşama kadar oturan ve idari personel olma adına atılan adımlarda çabası ….Ek ders almak isteyen öğretmenlikte aktif görev almalı….

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM