Okul müdürleri nöbet ek ders ücreti alabilecek, müdürlere nöbet ücreti

4.dönem toplu sözleşme görüşmeleri bugün imzalanan mutabakat ile sona ererken MEB personel camiasını ilgilendiren kararlardan birisi de okul müdürleri için çıktı. Okul müdürleri bundan sonra nöbet ek ders ücretinden yararlanabilecek.

Okul müdürleri nöbet ek ders ücreti alabilecek, müdürlere nöbet ücreti

Okul müdürleri nöbet ek ders ücreti alabilecek, müdürlere nöbet ücreti

Öğretmenler, müdür yardımcıları, müdür yetkili öğretmenler haftalık nöbet ek ders ücreti alırken okul müdürleri nöbet ücreti alamıyorlardı. Bu durum okul müdürleri tarafından sık sık dile getirilerek eleştiriliyor ve okul müdürleri de kendilerine nöbet ek ders ücreti ödenmesini talep ediyorlardı.

NÖBET ÜCRETİ

2016-2017 yıllarını kapsayan 3.Dönem toplu sözleşme metninde nöbet ek ders ücreti yer almıştı. 23 Ağustos 2015 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete’de 3.Dönem Toplu Sözleşme metni yer alırken Örgün eğitim kurumlarında ek ders ücreti başlıklı 22.Maddenin 1.fıkrasında yer alan hüküm;

Nöbet Ek Ders Ücreti

2016 yılında fiili nöbet tutan öğretmenlere, müdür yardımcılarına ve müdür yetkili öğretmenlere haftalık 2 saat, 2017 yılında ise haftalık 3 saat nöbet ek ders ücreti ödenmektedir. Nöbet ek ders ücretinin haftalık saat sayısı az bulunmuş olsa da Memur-Sen önceki yıllarda hiç verilmeyen nöbet ücreti olduğunu belirtmiş ve bunun özellikle öğretmenler için bir kazanım olduğunu o dönemde açıklamıştı.

OKUL MÜDÜRLERİNE NÖBET ÜCRETİ

Nöbet ek ders ücreti okul müdürlerine 2016 ve 2017 yıllarında ödenmezken, 2018 ve 2019 yıllarını kapsayan toplu sözleşme mutabakat metni içerisinde 2018 yılından itibaren okul müdürlerine de haftalık nöbet ek ders ücreti ödeneceği sendika haber, MEB personel haber, kamudan haber sitelerinde yer aldı. ogretmenlericin.com olarak bu konuda mutabakat metni yayınlanmadan net bir açıklama yapmamız doğru olmaz ancak okul müdürlerine nöbet ek ders ücreti verilmesi hususu yeni tartışmaları da beraberinde getirecek gibi duruyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:

8 yorum

 1. Doğrudur. İşlerine gider ek dersi kesmez. Dersine girmez. Hak yer öğretmeni ezer. Bunları diyenler hic bir saat dersi bittikten sonra okulda durdu mu acaba yoksa zil çalar çalmaz kaçıp gidiyor mu?

 2. Yıllık izin kullanmazlar (kafa tatili yapıp ücretlerini kesmezler, 2 saatlik maaş karşılığı derslerine bile girmezler ( koy derslerini sabahın ilk 2 dersine , bakalım işin çıkıyor mu !)…
  Şahsi işlerini halletmek icin okuldan ayrıldıklarında ücret lerini kesmezler, sonra da ogretmene adaletten haktan bahsederler !!!
  TUTMADIGIN nöbetin ücretini istersin utanmadan !

 3. Sevda hanım çok idealist bir öğretmene benziyor ama gerçekleri görmekten aciz biri. Okul müdürleri olmasa öğretmenlerin koordinasyonunu kim sağlar. Öğretmen eğer müdürler olmasa okulu yol geçen hanına çevirir. O kadar hevesli sen müdür ol ne demek istediğimi anlarsınız. Öyle üfürmekle okul yönetiliyor. Okulun ders dışında hangi işini hallettin. Her şeyi hazır bekleyen hazırcı.olmasa müdüre bile gerek yok. Sana tavsiyem aynaya bak vicdanın varsa, müdürü olmayan bir okulda çalış zoruna gidenleri orada görürsünüz

  • 91 sinav puaniyla atamam olmadi atip tutmussun.idarecilik icin kriterleri sen benden iyi bilirsin,bunlarin icinde liyakat diye bi kavram yok maalesef.Torpil,adam kollama,sendika kollama,baskasini koltugundan etme…daha sayayim mi? Kim onume torpille gectiyse haram olsun,kim merkeze torpille idareci olduysa haram olsun.gule gule yemesin ınşallah.

  • Kim koltuk ve makam icin,sendika kuyrugunda bekliyorsa,kim mulakatlarda torpil kovalayıp okulunu dahi onceden belli ediyorsa hatta mulakata girmeden bile puanı ,okulu belli ise haram olsun.kim 94 puanimla beni atamayip kendi yandaşlarini yerleştirdiyse haram olsun ınşallah.sonrada nobet ucreti oyle mi? Devrin insanı olmadığım için Allah’a şükürler olsun.

 4. Şeflere de eskiden olduğu gibi Ek Ders Ücreti verilecek mi acaba herhangi bir çalışma var mı

  Aslında daha önce verilmiş bir hak nasıl olduda geri alındı.

 5. Ne olacak ti ki…tum yükü aktif sekilde gorev yapan ogretmen ceksin,okul mudurude oturduğu yerden nobet tutuyormus gibi nobet ucreti alsin…bari verecekseniz alacagi ucretin adini degistirin de nobet tutan egitimcilere hakaret etmeyin.Birde zaten okul muduru ve mudur yardimcilarinin nasil atandigi ortada.Kimlerin oldugu ortada.%99 u kendi adamları.Kim benim onume torpille ve sendika kuyruklarında bekleyerek adamini bularak gectiyse ha e am olsun.gule gule yemesin.ınşallah.Koltuk ve makam icin yaptiklarina bir bakiyorum,birde din,iman,hak,hukuk,agizlarindan dusmez.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM