Okul müdürlerine nöbet ücreti yok, müdürler nöbet ek dersi alamayacak

2018 yılı ve 2019 yılını kapsayan 4. Dönem Toplu Sözleşme mutabakat metni dün imzalandı. Bugün ise toplu sözleşmenin eğitim kolunu ilgilendiren mutabakat metni yayınlandı. Okul müdürleri nöbet ek ders ücreti alamayacaklar.

Okul müdürlerine nöbet ücreti yok, müdürler nöbet ek dersi alamayacak

Okul müdürlerine nöbet ücreti yok, müdürler nöbet ek dersi alamayacak

Okul müdürleri nöbet ek dersi hakkında yaptığımız dünkü haberimizde 4. Dönem toplu sözleşme içerisinde okul müdürlerine nöbet ücreti verileceğinin yer aldığını belirtmiştik. Öğretmenler, müdür yardımcıları ve müdür yetkili öğretmenler fiilen yerine getirdikleri nöbet görevine karşılık haftalık nöbet ek ders ücreti alırken okul müdürlerinin alamaması sürekli dile getirilirken bu sözleşmede de okul müdürlerine ek ders kararı çıkmadı.

OKUL MÜDÜRLERİNE NÖBET ÜCRETİ

Dünkü yazımızda belirttiğimiz üzere MEB haber, öğretmen kamu haber sitelerinde yer alan bilgilere göre okul müdürlerine 2018 yılından itibaren nöbet ek ders ücreti verileceği açıklanmıştı. Öğretmenler İçin olarak bunun kesinleşmediğini, bilginin doğruluğunun mutabakat metni yayınlandıktan sonra ortaya çıkacağının altını çizmiştik. Net bir açıklama yapmak için toplu sözleşme metni detaylarının görülmesini söylememizin ardından bir gün geçtikten sonra eğitim kolunu ilgilendiren toplu sözleşme metni yayınlandı.

TOPLU SÖZLEŞME EĞİTİM KOLU

4. Dönem toplu sözleşme eğitim, öğretim ve bilim hizmet kolu mutabakat metni içerisinde yer alan toplam 27 madde bulunmakta olup bu maddeler bir önceki toplu sözleşme hükümlerinin devamı niteliğindedir. Haftalık nöbet ek ders ücreti 2018-2019 yıllarını kapsayan toplu sözleşme metni içerisinde de yer aldı.

2016-2017 yıllarını kapsayan 3.Dönem toplu sözleşme mutabakat metni içerisinde de yer alan nöbet ek ders ücreti maddesi;

3.Dönem Toplu Sözleşme

Bu maddeye göre 2016 yılında öğretmenlere ve müdür yardımcılarına haftalık 2 saat, 2017 yılında ise haftalık 3 saat nöbet ek ders ücreti verildi. 4.dönem toplu sözleşmede de öğretmen ve müdür yardımcısı MEB personelleri için nöbet ek ders ücreti değişmedi.

Haftalık nöbet ek ders ücreti toplu sözleşme maddesi;

Nöbet Ücreti 4.Dönem

Görüldüğü üzere okul müdürlerine nöbet ek ders ücreti toplu sözleşme maddesi içerisinde yer almadı. Okul müdürleri 2018 ve 2019 yıllarında nöbet ek dersi alamayacaklar. Nöbet ek dersinden öğretmenler, müdür yardımcıları, müdür yetkili sınıf öğretmenleri yararlanabilirken 2018 yılı nöbet ek ders ücreti 3 saat, 2019 yılı haftalık nöbet ek ders ücreti 3 saat olarak toplu sözleşmede yer aldı.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM