Özel eğitim öğretmenleri nöbet ek ders ücretini arttırımlı alırlar

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü özel eğitim öğretmenlerinin ek ders ücretleri hakkında bir görüş yazısı gönderdi.

Özel eğitim öğretmenleri nöbet ek ders ücretini arttırımlı alırlar

Özel eğitim öğretmenleri nöbet ek ders ücretini arttırımlı alırlar

MEB tarafından gönderilen resmi yazıda özel eğitim öğretmenlerinin nöbet ek ders ücretlerini de %25 arttırımlı alacağı belirtildi. Bakanlık bu konuda yaşanan tereddüttü de gidermiş oldu. 2015 yılında yapılan toplu sözleşme ile öğretmenlere, müdür yardımcılarına, müdür yetkili öğretmenlere yerine getirdikleri nöbet görevleri için haftalık nöbet ek ders ücreti ödenmektedir.

ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLERİNE NÖBET ÜCRETİ

Milli Eğitim Bakanlığında özel eğitim kurumlarında görev yapan müdür yardımcısı ve öğretmenlere nöbet görevlerine bağlı olarak ödenecek ek ders ücretlerinin %25 arttırımlı ödenip ödenemeyeceğine ilişkin bakanlık resmi yazı gönderdi. MEB tarafından gönderilen resmi yazıda özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli yönetici ve öğretmenlere yerine getirdikleri eğitim faaliyetleri için ek ders ödemelerinin %25 arttırımlı ödendiği hatırlatıldı. Ayrıca Bakanlık eğitim faaliyetleri ve ek ders ücretinin arttırımlı ödenmesi hususlarında bir sınırlama getirilmediğini açıkladı.

MEB İKGM 25.01.2018 tarihli Ek Ders Ücreti konulu resmi yazı;

Özel eğitim ek ders ücreti

Özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim öğretim gördüğü mesleki eğitim merkezlerinde görevli bulunan ve kendilerine verilen nöbet görevlerini fiilen yerine getiren müdür yardımcıları ve öğretmenler yerine getirdikleri nöbet görevleri için nöbet ek ders ücretlerini %25 fazla alacaklar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Iyi aksamlar ozel egitim ogremeniyim. ogrencim ilk dersleri gec geliyor.idareden nobet gorevi talebinde bulundum.ogrencimin ilk ders gelmediginden dolayi ek dersinden kesilicegini ayni zamanda nobet ucretini de yuzde yirmi bes fazla yonetmelikte gecmedigini soylediler.ogrencimin birinci ders gec gelmemesi durumunda ek dersimi kesebilirler mi ve nobet ucreti yuzde yirmi bes fazla mi veriliyor bu konu hakkinda bana yardimci olursaniz cok sevinirim.simdiden cok tesekkur ederim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM