Sözleşmeli öğretmen ek ders çizelgesi örneği, ek ders puantaj çizelgesi

Öğretmenlerin ek ders puantaj çizelgelerinin teslim edilmesi hususunda üç farklı uygulama yapılmaktadır. Birincisinde kadrolu öğretmenlerin ek ders çizelgeleri ay sonunda, ücretli öğretmenlerin ek ders çizelgeleri ay ortasında, sözleşmeli öğretmenlerin ek ders puantaj çizelgeleri de ücretli öğretmenlerin uygulamasına yakın yapılmaktadır.

Sözleşmeli öğretmen ek ders çizelgesi örneği, ek ders puantaj çizelgesi

Sözleşmeli öğretmen ek ders çizelgesi örneği, ek ders puantaj çizelgesi

Milli Eğitim Bakanlığında kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerin ek ders puantaj çizelgelerinde ve ek derslerin girişlerinde bazı farklılıklar yaşanmaktadır. Kadrolu MEB personeli ek ders çizelgeleri ay sonunda teslim edilirken sözleşmeli öğretmen ek ders puantaj çizelgeleri ise ücretli öğretmenlerde yapılan uygulamada olduğu gibi ay ortasında teslim edilmektedir.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN EK DERSİ

Sözleşmeli öğretmen ek ders ücretleri ile kadrolu öğretmen ek ders ücretleri arasında fark bulunmamaktadır. Sözleşmeli öğretmen atamasından önce ve sonrasında da MEB yetkilileri tarafından yapılan açıklamada kadrolu öğretmen ve sözleşmeli öğretmen ek ders ücretlerinde farklılık olmayacağı açıklanmıştı.

BİRLİKTELİK SAĞLANMALIDIR

Sözleşmeli öğretmene sahip tüm okulların ek ders uygulamasında ek ders çizelgesi hususunda farklı davrandıkları görülmektedir. Bazı İl Milli Eğitim Müdürlükleri kendi illeri için ek ders puantaj örneği şablonu oluşturarak bu ayrımı ortadan kaldırmıştır. Sözleşmeli öğretmen ek ders çizelgesi uygulamasında birlik sağlanması açısından ek ders puantajlarını her İl MEM örnek çizelgeye işlenmesini istemelidir.

Sözleşmeli öğretmen ek ders çizelgesi örneği İNDİR

ogretmenlericin.com olarak yukarıdaki bağlantıda sözleşmeli öğretmen ek ders puantaj çizelgesi örneğini paylaştık.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM