TES; Müdür yetkili öğretmenlere de arttırımlı ek ders ücreti ödenmelidir

Toplu sözleşme gereği okul müdürlerine ve müdür yardımcılarına arttırımlı ek ders ödemesi yapılırken müdür yetkili öğretmenler arttırımlı ek ders ücreti ödemesinden yararlanamamaktadır.

TES; Müdür yetkili öğretmenlere de arttırımlı ek ders ücreti ödenmelidir

TES; Müdür yetkili öğretmenlere de arttırımlı ek ders ücreti ödenmelidir

Türk Eğitim-Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığına yapılan başvuruda müdür yetkili öğretmenlere de arttırımlı ek ders ücreti ödenmesi istendi. Sendika açıklamasında “Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul/kurumlarda görev yapan müdür, müdür başyardımcıları ve müdür yardımcılarına toplu sözleşme hükümlerine göre artırımlı ek ders ücreti ödenmektedir” hatırlatmasında bulundu.

TOPLU SÖZLEŞME GEREĞİ ARTTIRIMLI ÜCRET ÖDEMESİ

Sendikanın 14.09.2018 tarihli MEB’e yazılan “Müdür Yetkili Öğretmenlere Arttırımlı Ek Ders Ücreti Ödenmesi” konulu resmi yazıda müdür yetkili öğretmenler için de arttırımlı ek ders ücreti talebinde bulunuldu. Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklarına İlişkin 2018 ve 2019 Yıllarını Kapsayan 4.Dönem Toplu Sözleşme hükümleri sendika tarafından hatırlatılırken ilgili hüküm kapsamında müdür yetkili öğretmenlerin yer almadığına vurgu yapıldı.

İlgili talep yazısı;

Müdür yetkili öğretmen arttırımlı ek ders ücreti
Arttırımlı ek ders ücreti

Devamı;

Müdür yetkili öğretmen

Toplu sözleşme gereği okul müdürlerine ve müdür baş yardımcılarına 2018 yılı ve 2019 yılında haftada 4 saat arttırımlı, müdür yardımcılarına da haftada 1 saat arttırımlı ek ders ücreti ödenmektedir. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev yapan müdür yetkili öğretmenlere de arttırımlı ek ders ücretinin ödenmesini isteyen Türk Eğitim-Sen, bunun için mevzuatta gereken düzenlemenin yapılmasını talep etti.

MÜDÜR YETKİLİ ÖĞRETMENLER

Hem sınıfı olup derse giren hem de okulun idari işlerini yapan sınıf öğretmenleri müdür yetkili öğretmen unvanlarına sahip olup bu öğretmenler haftalık 18 saat ek ders ücreti ve ayrıca 3 saat nöbet ek ders ücreti almakta olup müdür yetkili öğretmenlere haftalık toplamda 21 saat ek ders ücreti ödenmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM