Toplu sözleşme ile okul müdürü ve müdür yardımcısı ek dersleri arttırıldı

2018 2019 yıllarını kapsayan toplu sözleşmede okul müdürleri, müdür başyardımcıları ve müdür yardımcıları haftalık ek ders ücretleri arttırıldı.

Toplu sözleşme ile okul müdürü ve müdür yardımcısı ek dersleri arttırıldı

Toplu sözleşme ile okul müdürü ve müdür yardımcısı ek dersleri arttırıldı

Haftalık 20 saat ek ders alan okul müdürünün ek dersi 4 saat arttırıldı ve 1 Ocak 2018 itibari ile okul müdürleri haftada 4 saat arttırımlı olarak 20 yerine 24 saat ek ders ücreti alacak. Müdür başyardımcılarının da haftalık ek ders ücretleri de 4 saat arttırıldı. Haftalık 18 saat ek ders ücreti alan müdür yardımcıları da 1 saat arttırımlı olarak 19 saat ek ders alacaklar.

TOPLU SÖZLEŞMEDE İDARECİLERE EK DERS KIYAĞI

Son dönemlerde gerçekleşen yönetici atamaları eleştirilmeye devam ederken 4.Dönem toplu sözleşmede okul müdürlerine ve müdür yardımcılarına arttırımlı ek ders ödenmesi kararı alındı. Öğretmenler için haftalık ek ders saatlerinde bir artış gerçekleşmezken okul müdürleri, müdür başyardımcıları ve müdür yardımcıları 2018 ve 2019 yıllarında arttırımlı ek ders ücretinden yararlanacaklar.

4.Dönem toplu sözleşme maddesi;

4.Dönem Toplu Sözleşme Ek Ders

Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının yöneticilerinin ilave ek ders ücreti

Madde 23- (1) 2006/11350 sayılı Kararın 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinin, 4 numaralı alt bendi uyarınca müdür ve müdür başyardımcılarına ödenmekte olan ek ders ücreti haftada 4 saat, 7 numaralı alt bendi uyarınca müdür yardımcılarına ödenmekte olan ek ders ücreti haftada 1 saat artırımlı uygulanır.

Bu madde ile birlikte müdür ve müdür başyardımcılarına ders niteliğinde yönetim görevi karşılığında 20 saat ek ders ücreti ödenmekte iken, bu ücret haftalık 4 saat artırımlı ödenecek. Müdür yardımcıları ise haftada 18 saat ders niteliğinde yönetim görevi için ödenen ek ders ücreti 1 saat arttırıldığından haftalık 1 saat artırımlı ödenecek.
Sosyal Medyada Paylaşın:

16 yorum

  1. Valilik oluru ile 1 yıllığına normal bir ortaokulda görevlendirilen müdür yardımcısı kaç saat ek ders alır? toplu sözleşmedeki +1 den faydalanabilir mi?

  2. Öğretmenevi ve ASO görevlendirme müdür yardımcıları haftada kaç saat ek ders oldu şimdi. Teşekkürler

  3. Öğretmenevi ve ASO müdür ve müdür yardımcıları haftada kaç saat ek ders oldu şimdi. Teşekkürler

  4. Toplu sözleşme ile okul müdürü ve müdür yardımcısı ek dersleri arttırıldı şeklindeki başlığınız ne kadar doğru ders niteliğinde yönetim görevi olarak 30,25,20 saat alan okul müdürleri var rehberlik araştırma merkezleri ve akşam sanat okulları dışında 20 saat alan okul müdürü yoktur 4 saat arttırma yanlızca rehberlik araştırma mekezleri müdürleri ve akşam sanat okulu müdürleri ile sınırlı mı? Tüm okul müdürlerini kapsıyor mu? doğru bilgi istiyoruz….

    • Eğitimci, ortaokul müdürleri tam gün eğitimde 20 saat, ikili eğitimde(sabahçı-öğleci) 22 saat ek ders alır.

  5. Birlikte el ele,hep beraber,kolkola,can cana yan yana,yandaş yandaş…idareciler kimler,kimin sendikalisi ve nasil atanıyor…Simdi dicekler ki tabi ki haklarini koruyacağız…hak hukuk nerdeee..torpil liseleriyle kim idareci olduysa hakkim haram olsun.İnşallah çıkar bir gün…o kadar ah bir gun tutar elbet…sinav puanimla hakkimla serefimle puan aldim,idareci atamam olmadi.kim onume g ectiyse,kim merkeze haksiz hukuksuz geldiyse,kim hak yediyse ciksin ınşallah.Gerçi hak yiyen bunlardan korkar mi ki?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM