Türk Eğitim-Sen; İYEP için görev alacak öğretmenlere ek ders ödenmelidir

İlkokullarda destekleme ve yetiştirme kursu olarak bilinen İYEP programının pilot uygulaması başlıyor. MEB İYEP için görev alan öğretmenlere ek ders ödenmeyeceğini açıkladı.

Türk Eğitim-Sen; İYEP için görev alacak öğretmenlere ek ders ödenmelidir

Türk Eğitim-Sen; İYEP için görev alacak öğretmenlere ek ders ödenmelidir

Milli Eğitim Bakanlığı İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) için pilot uygulamada öğretmenlere ek ders ödenmeyeceğini açıklamış, bu açıklama birçok öğretmen tarafından tepki ile karşılanmıştı. MEB tarafından İYEP kapsamında görev alacak öğretmenlere ek ders ödenmemesine Türk Eğitim-Sen karşı çıktı.

TES: EK DERS ÖDENMEMESİ KABUL EDİLEMEZ

Türk Eğitim-Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na 16.02.2018 tarihinde “İYEP kapsamında görev alacak öğretmenlere ücret ödenmesi” konulu resmi yazı ile bu durumun kabul edilemeyeceği belirtildi. İlkokullarda destekleme ve yetiştirme kursu için öğretmenlere ek ders ücreti ödenmemesi durumunun angarya yasağına aykırı olduğu ifade edilirken İYEP kapsamında görev alacak öğretmenlere ek ders ödenmesi için gerekli çalışmaların yapılması istendi.

Türk Eğitim-Sen tarafından MEB’e gönderilen yazı;

İYEP Ek Ders Ücreti

Sendika tarafından yapılan açıklamada;

Türk Eğitim Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda, bu durumun angarya yasağına aykırı olduğundan bahisle, İYEP kapsamında ilkokullarda açılan destekleme ve yetiştirme kurslarında görev alan ilkokul öğretmenlerine ek ders ücreti ödenmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını talep ederek, aksi takdirde Sendikamızca mağduriyetlerin önlenmesi için her türlü yasal yollara başvurulacağını bildirdik.

ifadelerine yer verilirken Milli Eğitim Bakanlığının İYEP için öğretmenlere ek ders ödemesi gerektiği belirtildi. ogretmenlericin.com olarak aşağıdaki haberde bizlerde MEB’in ek ders ödememesinin kabul edilemez olduğunu belirtmiştik. Ayrıca MEB pilot uygulamada öğretmenlere ek ders ödemezse verimli bir pilot çalışma da olmayacaktır.Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM